9 مسافر در فراه تیرباران شد

  • انتشار: ۲۱ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 26232

مقام‌های محلی ولایت فراه می‌گویند که گروه طالبان ۹مسافر غیر نظامی را در این ولایت و در مسیر شاهراه فراه – فراه رود تیرباران کردند.

اقبال باهر، سخن‌گوی فرماندهی پولیس این ولایت گفته است که از میان ۱۶ مسافری که روز گذشته ربوده شده بودند ۷نفر آنان از سوی گروه طالبان تیرباران شده است.

اما رییس شورای ولایتی این ولایت می‌گوید که ۹مسافر از سوی طالبان تیرباران شده است.

از سویی هم محمد ناصر مهری، سخنگوی والی فراه گفته است که طالبان صبح دیروز “سه شنبه بیستم سرطان” در شاهراه ۵۱۷ در منطقه‌ی شمالگاه یک موتر مسافربری را متوقف و سپس مسافران آن را پیاده کردند و هفت غیرنظامی را کشتند.

آقای مهری افزود که در این هنگام نیروهای امنیتی که در مسیر راه بودند و از مرکز به ساحه رسیدند با طالبان درگیری شدند و این زد و خورد تا ساعت ۱:۰۰ پس از چاشت همان روز ادامه یافت.

به گفته‌ی او، در این درگیری ۵ طالب کشته و ۷ تن دیگرشان زخمی شدند و سپس از ساحه فرار کردند.

سخنگوی والی فراه گفت که نیروهای امنیتی به خاطر پاکسازی ساحه تا ساعت ۱:۰۰ صبح امروز در ساحه بودند و اکنون ساحه کاملن تصفیه و به روی رفت و آمد باز شده است.

شاهراه ۵۱۷ در ده کیلومتری شهر فراه، مرکز ولایت فراه، موقعیت دارد.

ربودن و کشتن مسافران در کشور بی‌سابقه نیست. گروه های تروریستی بارها مسافران را به اتهام همکاری با نیروهای دولتی ربوده و سپس کشته‌اند. چند روز پیش طالبان در بدخشان دو دختر را که کارمند نیروهای پلیس ملی بودند، تیرباران کردند.

مهم ترین واقعه‌ی آدم‌ربایی و قتل توسط این گروه ربودن ۳۱ نفر بود که روز چهارم حوت ۱۳۹۳ زمانی که از هرات به سوی کابل سفر می‌کردند، در ولایت زابل از سوی افراد مسلح گروگان گرفته شدند. آدم‌ربایان پس از مدتی هفت تن از ربوده شدگان را سربریدند.