85 نظامی انگلیسی در راه افغانستان

  • انتشار: ۳ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 27041

مارک لنکستر وزیر دولت انگلیس در امور نیروهای مسلح این کشور که چندی پیش از اکادمی افسران ارتش افغانستان دیدن کرد، از اعزام ۸۵ مشاور نظامی دیگر به افغانستان در آینده‌ای نزدیک خبر می دهد.

مارک لنکستر» وزیر دولت انگلیس در امور نیروهای مسلح این کشور اعلام کرد که کشورش 85 مشاور نظامی جدید به افغانستان اعزام خواهد کرد.

لنکستر به رادیو آزادی گفت که نیرو‌های امنیتی افغان از لحاظ کمی و کیفی تقویت شده‌اند اما با این حال همچنان به همکاری نیاز دارند.

وی اظهار کرد که کشورش برای چندین سال دیگر نیز به همکاری‌ با حکومت افغانستان ادامه خواهد داد.

وزیر دولت انگلیس در امور نیروهای مسلح این کشور در حالی از اعزام 85 نظامی انگلیسی جدید به افغانستان خبر می‌دهد که پیش از این «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس پس از  دیدار با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو از تمایل انگلیس برای اعزام 100 نظامی جدید به افغانستان خبر داده بود.

لنکستر اما در دیدار خود اعلام کرد که حمایت‌های انگلیس از نیروهای امنیتی افغان تا سال‌های آینده ادامه خواهد داشت و خاطرنشان کرد که شمار نیروهای این کشور از 500 به 585 نفر افزایش خواهند یافت.

این وزیر دولت انگلیس در امور نیروهای مسلح افزود: نیرو‌های ما آموزش نیروهای افغان برای فراگیری مبارزه با تروریسم از طریق هوایی را به‌زودی آغاز خواهند کرد.

مارک لنکستر وزیر دولت انگلیس در امور نیروهای مسلح هرچند به مبارزه مشترک با تروریسم تأکید کرده اما گفته است که در کشور‌های جنگ‌زده مانند افغانستان باید راه حل سیاسی هم جست‌وجو شود.