تدابیر ویژه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در میان نیروهای امنیتی

  • انتشار: ۹ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 82006

مسئولان وزارتخانه های دفاع و داخله اعلام کردند که به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در میان نیروهای امنیتی، تدابیر ویژه پیشگیری در نظر گرفته شده است.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله امروز (شنبه ۹ حمل) گفت: چند روز قبل تدابیر ویژه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به پلیس ابلاغ شده است؛ همچنین روند توزیع اطلاعات و بسته‌های صحی در ادارات پلیس آغاز شده است و این روند جریان دارد.

وی اظهار داشت: تاکنون هیچ مورد مشکوکی در نیروهای پلیس گزارش نشده است؛ ما با وزارت صحت عامه هماهنگی نزدیک داریم و مراکز صحی و اتاق‌های قرنطینه را فعال کرده ایم و اگر خدای ناخواسته مورد مشکوکی در میان نیروهای امنیتی دیده شود فورا کنترول کرده قرنطینه خواهد شد.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع نیز از اتخاذ تدابیر ویژه جلوگیری از شیوع ویرس کرونا در میان نیروهای ارتش خبر داد و گفت: مواد صحی و ضد عفونی کننده میان تمام مراکز ارتش توزیع شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد مشکوک به ویروس کرونا در وزارت دفاع ثبت نشده است گفت: وقتی یک کارمند وزارت دفاع و سرباز ارتش از بیرون داخل می‌شود توسط تیم صحی ما چک شده و سپس اجازه دخول داده می‌شود تا ویروس کرونا در میان نیروهای ارتش سرایت نکند.

گفتنی است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۱۰۶ نفر رسیده است.