43 کشته و 9 زخمی در حمله بر نیروهای ارتش در میوند قندهار

  • انتشار: ۲۷ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 32143

طالبان شب گذشته به پایگاه چشموی ارتش در ولسوالی میوند قندهار حمله کرد. در این حمله خونین حدود 43 سرباز ارتش کشته و 9 سرباز دیگر نیز زخمی شده است. منابعی می گویند این آمار بالاتر از رقم اعلام شده است.

وزارت دفاع ملی اعلام کرد که در حمله‌ی شب گذشته مهاجمان طالبان بر پایگاه نیروهای ارتش ملی در قندهار، ۴۳سرباز کشته،۹ تن زخمی و ۶ تن آنان ناپدید شده اند.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ی گفته است که گروه طالبان حوالی ساعت ۲:۵۰ شب گذشته بر پایگاه سربازان ارتش ملی در ولسوالی میوند ولایت قندهار حمله کردند.

این وزارت می‌گوید که در این پایگاه ۶۰ سرباز ارتش حضور داشتند که از این میان ۴۳تن آنان کشته، ۹سرباز زخمی و ۶ تن آنان ناپدید شده‌اند

۲سرباز دیگر از این حمله جان سالم بدر برده‌اند.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع حمله بر پایگاه نیروهای ارتش را در این ولسوالی تأیید می‌کند و می‌گوید که در نتیجۀ این درگیری، تلفات به هر دو طرف وارد شده است. آقای وزیری در بارۀ آمار این درگیری چیزی نگفت، اما افزوده که به منظور بررسی قضیه هیأتی از سوی وزارت دفاع به منطقه اعزام شده است.

منابع در ولایت قندهار به رسانه ها گفته اند که طالبان یک موتر نوع « هاموی» مملو از مواد انفجاری را در نخست در نزدیکی این پایگاه نظامی منفجر کرده و سپس وارد آن پایگاه شدند.

طالبان ادعا کردند که در این حمله بیش از ۶۰ سرباز ارتش کشته شدند.

این سومین حملۀ بزرگ طالبان بر مقر نیروهای امنیتی افغانستان در هفتۀ روان است. در حمله چند روز قبل بر پکتیا، تعدادی زیادی از نظامیان و غیر نظامیان کشته و زخمی شدند.