38 مهاجر غیر قانونی افغان توسط گارد ساحلی ترکیه بازداشت شد

  • انتشار: ۱ قوس ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 33588

ده ها تن از اتباع خارجی در ترکیه که قصد سفر غیر قانونی به یونان را داشتند، توسط گارد ساحلی ترکیه در نزدیکی ساحل ازمیر این کشور دستگیر شدند. در بین این افراد 38 مهاجر افغانستانی نیز دیده می شود.

مقامات امنیتی ترکیه اعلام کردند 152 تبعه خارجی که در تلاش رفتن به جزایر یونان از طرق غیر قانونی بودند، در نزدیکهای سواحل دیکیلی ازمیر دستگیر شده است.

نیروهای گارد ساحلی ترکیه در روزهای 18 ام و 19 ام نوامبر در نزدیکی های سواحل بادملی و کیلیک سه قایق بادی را متوقف کردند که در این قایق تعداد زیادی از مهاجران غیر قانونی که قصد سفر به یونان را داشتند.

نیروهای امنیتی ترکیه می گویند؛ 113 مهاجر سوری، 38 مهاجر افغان و یک مهاجر سومالیایی را دستگیر کردند.

مهاجرین که در بین آنها عده کثیری زن و کودک نیز وجود دارد، پس از اتمام امور لازمه به اداره مهاجرت ولایت ازمیر منتقل شدند.

در سال های اخیر به دلیل وضعیت بد امنیتی صد ها هزار از شهروندان افغانستان کشور را ترک کرده اند، بسیاری از این افراد با وجود مشکلات فراوان و وجود خطر مرگ حاضرند به دست قاچاقچیان انسان، خود را به کشورهای اروپایی برسانند.

بنابر اعلام سازمان های حقوق بشری در طی سه سال گذشته بیش از 200 هزار تن از شهروندان، کشور را ترک کرده اند و تن به مهاجرت های غیر قانونی داده اند.