34 تن از پناهجویان اخراج شده از آلمان امروز صبح به کابل رسیدند

  • انتشار: ۲۵ قوس ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 16274

یک گروه ۳۴ نفری از پناهجویان اخراج رد شده افغان از آلمان اخراج شده و صبح پنج شنبه به کابل رسیدند. این افغان‌ها براساس تفاهمی که میان دو کشور صورت گرفته است، اخراج گردیده اند.

ده‌ها پناهجوی افغان که تقاضای پناهندگی شان در آلمان پذیرفته نشده است، شام چهارشنبه از میدان هوایی فرانکفورت در یک هواپیمای چارتر به قصد کابل حرکت داده شدند. این مهاجران صبح پنج شنبه به میدان هوایی کابل رسیدند.

در مورد شمار دقیق این مهاجران اخراج شده آمار متفاوت نشر شده است. در حالی که برخی خبرگزاری‌ها از اخراج ۳۴ تن گزارش داده اند، خبرگزاری رویترز از رسیدن ۳۸ تن در میدان هوایی کابل خبر داده است.

محکمه قانون اساسی آلمان اخراج یک پناهجوی افغان را که قرار بود در این گروه صورت بگیرد، متوقف کرده است تا روند پناهندگی او به اتمام برسد.

با وجود این، محکمه قانون اساسی به این سوال پاسخ نگفته است که آیا اخراج مهاجران به افغانستان از نظر قضایی قابل توجیه است، بلکه صرفاَ روی دوسیه یک مهاجر ۲۹ ساله تصمیم گرفته است.

این مهاجر افغان ۳۰ ماه قبل در آلمان درخواست پناهندگی داده بود و اخیراَ در یک تقاضای دیگر گفته بود که به دلیل خراب‌تر شدن وضعیت امنیتی نمی‌تواند به افغانستان برگردد. محکمه قانون اساسی گفته است تا زمانی که روند رسیدگی به این درخواست او تکمیل نشده، او نباید اخراج گردد.

با وجود این، محکمه قانون اساسی درخواست یک مهاجر افغان دیگر را که خواستار توقف اخراج‌اش شده بود، رد کرد