30 نفر بر اثر حوادث امنیتی مجروح شدند

  • انتشار: ۲۹ سنبله ۱۳۹۴
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 9743

مقامها در ولایت کنر می گویندکه ۲۸ نفر پس از آن در شهر اسد آباد مرکز ولایت کنر زخمی شدند که بمب جابجا شده در یک صندوق برق در مندوی سبزی شهر منفجر شد.

به گزارش خبرگزرای اطلس به نقل از صدای آمریکا، اسدالله فضلی رئیس صحت عامۀ ولایت کنر به صدای امریکا گفت که تمام زخمی شدگان این رویداد غیرنظامیان اند. وضعیت صحی چهار تن از زخمی شده‌گان وخیم خوانده شده است.

تا کنون مسوولیت این رویداد را شخص یا گروهی به دوش نگرفته است، اما مقامات محلی طالبان و سایر شورشیان را مسوول چنین حملاتی می دانند.

در یک رویداد دیگر حملۀ انتحاری ذریعۀ موتر بمب گذاری شده بر یک پوستۀ پولیس در نزدیکی میدان هوایی کندهار منجر به زخمی شدن سه نفر شد.

مقامهای ولایت کندهار گفته اند که در میان زخمی شدگان دو پولیس و یک فرد غیرنظامی شامل است.

حمله در مسیر شاهراه در ساحۀ پل ترنک ولسوالی دامان صورت گرفت، این شاهراه مرکز ولایت کندهار را به ولسوالی سپین بولدک که با پاکستان هم مرز است، وصل می کند.

طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و با ارسال پیام به رسانه ها گفته اند که در این رویداد ۱۵ سرباز پولیس کشته و زخمی شده اند.

حملۀ امروز در کندهار در حالی صورت می گیرد که تدابیر شدید امنیتی به خاطر تامین امنیت شهر در روزهای عید اتخاذ شده و تمام دروازه های ورودی شهر به شدت تحت مراقبت قرار دارد.