30 روز آب بنوشید تا معجزه آن را ببینید!

  • انتشار: ۱۰ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: فناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 25192

دانشمندان دریافته اند که اگر فردی به مدت ۳۰ روز به میزان ۸ تا ۱۰ گلاس آب به مصرف برسانید این اتفاق‌های خوب در بدنش رخ می‌دهد.

آب نوعی از درمان به حساب می‌آید که حیات سلول‌ها، مولکول ها، بافت‌ها و اندام‌های بدن نیز به وجود آب در بدن نیازمند هستند و به عبارتی این نوشیدنی سلامت و فعالیت‌های بدن را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

زمانی که فردی به مدت ۳۰ روز به طور مداوم و پی در پی روزی ۸ تا ۱۰ گلاس آب بنوشد عملکرد شناختی مغز تا ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند، زیرا مغز یکی از اندام‌هایی به حساب می‌آید برای کارایی بهتر نیازمند اکسیجن بیشتری است که آب اصلی ترین منبع برای تامین اکسیژن مغز شناخته می‌شود.

مصرف آب در طول روز باعث می‌شود که روند پیری پوست را کاهش دهد، زیرا با مرطوب نگه داشتن پوست بدن باعث نرمی، لطافت، درخشانی و از بین بردن چروک پوست می‌شود.

یک ضرب المثل اسلواکی می‌گوید:«آب خالص اولین و اصلی‌ترین دارو در جهان است». آب به عنوان کاتالیزور برای تجدید عملکرد بدن عمل می‌کند، همچنین مصرف مقادیر کافی آب عملکرد جگر و گرده را بهبود می‌بخشد و باعث خنثی کردن سطوح pH، تقویت ایمنی بدن در برابر سنگ کلیه و مدیریت درد (درد‌های بدن و سردرد) نیز می‌شود.

آب به بازسازی غضروف کمک می‌کند و باعث کاهش آسیب‌های مفصلی ناشی از فشار می‌شود.

هنگامی که ۳۰ روز پشت سرم هم به میزان ۸ تا ۱۰ گلاس آب می‌خورید، بدن شما سم‌های مضر و ضایعات را از اندام‌های حیاتی خود حذف می‌کند و این باعث می‌شود که بدن شما پاک شود و به چربی شکم کمک کند.

مصرف میزان تعیین شده‌ای از آب در طول روز باعث می‌شود که سوخت و ساز بدن را تا ۲۴ درصد افزایش دهد.