286 زندانی و 5 شهید در حمله نیروهای آل خلیفه به هواداران رهبر شعیان بحرین

  • انتشار: ۲ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 23107

شمار افراد بازداشت شده در جریان حمله روز گذشت (سه شنبه) نیروهای امنیتی رژیم بحرین به خانه آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور به 286 نفر رسیده است و تعداد کشته های این حادثه به 5 تن رسیده است.

به گزارش پایگاه مرآة البحرین، وزارت داخله رژیم آل خلیفه در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی 286 نفر را در جریان متفرق کردن تظاهرات اطراف خانه شیخ عیسی قاسم، بازداشت کرده اند.

وزارت داخله بحرین در این بیانیه همچنین هشدار داده است که در چارچوب حفظ امنیت و اجرای قانون در برابر هرگونه تجمعات و یا درخواست های تحریک آمیز ایستادگی خواهد کرد.

بر اساس اعلام رسانه ها، نیروهای امنیتی و پولیس عربستان و بحرین بامداد روز گذشته به منزل شیخ عیسی قاسم هجوم برده و عده زیادی را بازداشت کردند.

وزارت داخله بحرین روز سه شنبه مدعی شد که نیروهای امنیتی این کشور 50 نفر از افراد تحت تعقیب و فراری از زندان «جو» را در منزل آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین بازداشت کردند.

با این حال از سرنوشت رهبر شیعیان بحرین تاکنون خبر موثقی منتشر نشده است.

دادگاه بحرین روز یکشنبه گذشته شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین را بنا به اتهام های واهی، به یک سال حبس تعلیقی و مصادره 9 میلیون دالر از وجوهات شرعی نزد ایشان به اضافه مصادره دو قطعه زمین به نام شیخ عیسی قاسم و نیز پرداخت جریمه نقدی به مبلغ 100 هزار دینار محکوم کرد.

بحرین چند سالی است که به دلیل تشدید اختتناق و تبعیض اجتماعی و نبود آزادی بیان از سوی حاکمان این کشور با قیام مردمی و عدم مشروعیت حکومت مستقر در این کشور روبه رو است.