250 کیلومتر مربع از حومه حلب بازپس گیری شد

  • انتشار: ۱۷ عقرب ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 11259

ارتش سوریه حدود ۲۵۰ کیلومتر مربع و بیش از ۵۰ منطقه و تپه راهبردی در حومه جنوبی حلب و مناطقی از حومه لاذقیه را آزاد کرد.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از العالم، با ادامه درگیریها میان ارتش سوریه و گروه های تروریستی در حومه حلب، از آغاز این درگیری ها تاکنون، مناطق آزاد شده توسط ارتش سوریه به بیش از ۲۵۰ کیلومتر مربع رسیده که شامل ۵۲ منطقه و شماری از تپه های راهبردی است که برای بیش از ۴ سال تحت سیطره عناصر تروریستی بودند.
بر اساس این گزارش، بزرگترین محل تجمع عناصر جبهه النصره در حومه جنوبی حلب در مناطق العیس، الزربه و الحاضر امروز (شنبه) زیر آتشباران ارتش سوریه قرار گرفت.
یک افسر میدانی در ارتش سوریه در گفت وگو با خبرنگار شبکه خبری العالم گفت: این منطقه و ساکنین آن به مدت ۴ سال از اقدامات تخریبی گروههای تروریستی در رنج و محنت بودند.
در اثر حملات امروز ارتش سوریه و استفاده از تاکتیک های نظامی، مقرها و مواضع تروریست ها در اطراف تپه های المحروقات و السرو و المقبره در جنوب حلب و همچنین اذعان گروههای تروریستی، بیش از ۸۸ نفر از جمله ۲۵ سرکرده و مسئول نظامی جبهه النصره در این عملیات کشته شدند.
ارتش سوریه همچنین امروز اتاق عملیات عناصر تروریست ها در مناطق العامریه، شیخ سعید و صلاح الدین را که برای حمله به ورودی جنوبی شهر حلب در حال برنامه ریزی بودند، هدف قرار دادند و نقشه های آنها را به شکست کشاندند.
همچنین کنترل تپه ها یکی از راهبردهای ارتش سوریه در عملیات نظامی خود در حومه جنوبی حلب است که این امر علت پیشروی سریع و شکست تروریست ها را تبیین می کند.