24 تن بر اثر سرما در ولایت های بدخشان و سرپل جان دادند

  • انتشار: ۱۷ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 17677

مقامات در ولایت های بدخشان و سرپل می گویند برف باری ها و برف کوچ های اخیر در این ولایت ها باعث شده است تا 24 تن جان دهند.

مقامات در ولایت بدخشان می‎گویند بر اثر برف‎باری‎ها در جریان دو روز گذشته، 19 تن در این ولایت جان باخته است.

مقامات مسئول در ولایت بدخشان می‎افزاید برف‎باری‎های شدید مسیر وصل، دوازه ولسوالی بدخشان را به شهر فیض آباد، مرکز این ولایت مسدود کرده است.

هم‎چنان مقامات محلی در ولایت سرپل می‎گویند پنج تن در این ولایت به اثر سرما جان باخته اند.

عزیز الرحمان ایماق رئیس مبارزه با حوادث ولایت سرپل گفته است؛ در اثر سرما چهار تن در ولسوالی صیاد و یک تن در ولسوالی بلخاب این ولایت در جریان دو روز گذشته، جان باختند.

آقای ایماق افزودد دو زن و سه مرد شامل جان باخته‌گان این رویداد است.

به گفتۀ آقای ایماق، در نتیجۀ برف‌باری دو روزه در ولایت سرپل، ده منزل مسکونی تخریب و بیشتر از صدها رأس مواشی نیز تلف شده است.

مسوؤلان محلی در ولایت سرپل تأکید می‎کنند که در نتیجۀ برف‌کوچ‌های فصلی دریای بلخاب، راه‎های مواصلاتی به مرکز این ولایت در منطقۀ سبزک مسدود شده است. به گفتۀ مقامات، درصورت باز نشدن راه‎ها احتمال تخریب ده‎ها منزل مسکونی دیگر نیز وجود دارد.

درهمین حال عنایت الله حبیبی آمر امنیت پولیس سرپل می‎گوید شماری از مسافرین را که به اثر برف‎باری‎ها در ساحۀ “قوم کوتل” بلخاب، گیر مانده بودند، نجات دادند.

این در حالیست که پیش از این نیز مقامات در ولایت بامیان گفته بودند دو تن که در برف باری های این ولایت گیر مانده بودند، جانشان را از دست داده بودند.