22 عضو حزب جمعیت توسط فرمانده حزب اسلامی تیرباران شد

  • انتشار: ۱۸ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعیتیتر 2
  • شناسه مطلب: 25950

یک فرمانده حزب اسلامی در ولایت تخار، 22 تن از اعضای حزب جمعیت اسلامی را در منطقه چاه آب این ولایت تیرباران کرد، گفته می شود این درگیری ها از چند روز به این طرف ادامه داشته است.

خبرها از تخار حاکی از درگیری شدید نیروهای حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار با افراد حزب جمعیت است.

مسؤولان محلی می‌گویند، یکی از فرماندهان حزب اسلامی در این درگیری‌ها، 22 تن از اعضای جمعیت را تیرباران کرده است؛ بیشتر این افراد هنگام ادای نماز کشته شده‌اند.

افضل شامل، نماینده مردم در مجلس سنا به سلام‌وطندار گفته است، درگیری پس از آن آغاز شده که افراد حزب اسلامی هنگام قاچاق مواد مخدر با ممانعت افراد حزب جمعیت روبه‌رو شده‌اند.

به گفتۀ او، پس از درگیری چند روزه، آمر بشیر قانت، یکی از فرماندهان حزب اسلامی بیشتر افراد حزب جمعیت را هنگام ادای نماز کشته است. آقای شامل می‌افزاید، افراد آمر بشیر، حتا بر کودکان و زنان رحم نکرده و آنان را لت‌وکوب کرده‌اند.

فقیرمحمد جوزجانی، فرمانده پولیس تخار می‌گوید که درگیری‌ها در منطقۀ چاه‌آب پایان یافته، اما تاکنون روشن نیست که دو طرف مربوط کدام جریان یا حزب بوده‌اند.

فرمانده پولیس تخار می‌گوید، هیأتی برای بررسی وضعیت به منطقه عازم شده‌اند.

سنت‌الله تیمور، سخنگوی والی این ولایت می‌گوید، طرف‌های درگیر پیشینۀ حزب اسلامی و جمعیت اسلامی را دارند و «این درگیری ریشه در تنش‌های حزبی دارد.»

در کنار این، باشنده‌گان ولسوالی چاه‌آب و حوزۀ سمتی می‌گویند، افراد وابسته به آمر بشیر قانت، از دو روز به این‌سو هرازگاهی این مناطق را بررسی کرده و مردم را به شمول زنان و کودکان لت‌وکوب می‌کنند.

نظرات(۱ دیدگاه)

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: