20 کشته و 50 زخمی در انفجار در شهر شیعه نشین پاراچنار پاکستان

  • انتشار: ۲ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 17191

بر اثر انفجار  بمب در شهر شیعه نشین پاراچنار مرکز منطقه قبیله ای کُرَم در شمال غرب پاکستان دست کم 20 نفر جان باختند و حدود 50 تن دیگر زخمی شده است.

منابع محلی پاراچنار اعلام کردند این حمله مرگبار صبح امروز(شنبه) براثر انفجار بمب کار گذاشته شده در بازار شلوغ میوه و سبزیجات عیدگاه این شهر رخ داد.

منابعی در پاراچنار اعلام کردند باتوجه به وخامت حال تعدادی از زخمی های این انفجار، احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد.

محمد نواز شریف نخست وزیر، آصف علی زرداری رئیس جمهوری سابق و چودری نثار علی خان وزیر کشور پاکستان با انتشار بیانیه های جداگانه ای ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی در پاراچنار، با خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرده و همچنین از مسئولان خواستند تا بهترین خدمات پزشکی و درمانی را به زخمی های این حادثه ارائه دهند.

این سومین بار در ماه های اخیر است که بازار میوه فروشی شهر پاراچنار هدف حملات تروریستی قرار می گیرد.

در پی انفجار تروریستی پاراچنار تدابیر امنیتی در مناطق مختلف پاکستان از جمله شهر ‘اسلام آباد’ پایتخت این کشور تشدید شده است.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است، با این حال مقامات پاکستانی، گروه تروریستی و افراطی تحریک طالبان عموما مسئول چنین حملاتی می دانند.

پاراچنار از معدود شهرهای شیعه نشین در مناطق قبایلی پاکستان به شمار می رود که بارها مورد هدف حملات تروریستی از سوی طالبان و دیگر گروه های افراطی قرار گرفته است.

حمله تروریستی در این شهر در شرایطی رخ داده که ارتش پاکستان مدعی است با انجام عملیات ضدتروریستی ضرب عضب، توانسته ضربات بسیار سنگینی به تروریست ها در مناطق قبیله ای شمال غرب این کشور وارد کند.