2 کشته و 14 زخمی در حمله بر دفتر حمایت از کودکان در جلال آباد

  • انتشار: ۴ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 36091

در نتیجه حمله بر دفتر حمایت از کودکان در شهر جلال آباد، دست کم دو تن کشته و 14 تن دیگر زخمی شده. گفته می شود یکی از جان باختگان یک سرباز پلیس بوده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در جریان حملۀ تروریستی امروز (چهارشنبه بیست و چهار جنوری) بر دفتر انجمن بریتانیایی حمایت از کودکان در شهر جلال آباد دست کم دو تن از جمله یک سرباز کشته و چهارده نفر دیگر مجروح شدند.

به گفتۀ عطاالله خوگانی سخنگوی والی ننگرهار جسد یکی از حمله کنندگان که واسکت حاوی مواد انفجاری اش را منفجر کرده در محل حادثه به دست آمده است. یکی دیگر از حمله کنندگان توسط نیروهای امنیتی کشته شده و در پایان حمله و درگیری ها عملیات پاکسازی در داخل ساختمان آغاز شد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است و طالبان گفته اند که در این حمله دست نداشته اند.

حمله روز چهارشنبه ساعت ۹ صبح به وقت محلی و با انفجار یک موتر حامل مواد انفجاری آغاز شد که در نتیجۀ آن دو یا سه تن از حمله کنندگان موفق شدند وارد ساختمان شوند.

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار در نزدیکی مرز پاکستان و از جمله مناطق تحت نفوذ طالبان و گروه داعش به شمار می رود. این دو گروه شماری از مناطق این ولایت را به پایگاه و پشت جبهۀ عملیات خود در سراسر افغانستان تبدیل کرده اند.