15 شهید و 18 زخمی در حمله انتحاری بر مرکز فرهنگی تبیان تا این لحظه

  • انتشار: ۷ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 34954

حدود ساعت 10 و نیم صبح امروز انفجار در مرکز فرهنگی تبیان و دفتر خبرگزاری صدای افغان در ناحیه شش شهر کابل به وقوع پیوست. در این حمله بیش از 15 تن شهید و 18 تن دیگر زخمی شده است.

یک حمله کننده انتحاری صبح امروز (پنجشنبه) دفتر مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را هدف حمله قرار داد، شاهدان عینی تلفات این حمله بیش از 20 تن می دانند، اما محمد صابر نصیب، رییس شفاخانه استقلال کابل می‌گوید که جسد 13 شهید و 18 زخمی از حادثه امروز به این شفاخانه منتقل شده‌اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در گفتگو با خبرگزاری اطلس گفت که حمله طالبان به این مرکز را نه تایید و نه تکذیب می کند و منتظر اطلاعات تکمیلی در این مورد است.

گفته می شود حملۀ انتحاری به دفتر خبرگزاری صدای افغان در غرب کابل زمانی صورت گرفته، در منزل پایین این مرکز یک محفل دانشجویی بود، محصلینی که فارغ‌التحصیل شده بودند، یک محفل در آنجا بودند. (مهاجم) به بهانۀ محصلین داخل خبرگزاری صدای افغان شده و خود را منفجر ساخته و اکثر کشته‌ها و تلفات هم اکثراً محصلین اند”.

گفته می شود تعدادی از خبرنگاران نیز در بین شهدا قرار دارد.

از سوی دیگر، مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری آوا، نوشته است “به دنبال دو حمله انتحاری بر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در کابل، خبرنگار ما تعداد شهدا را بیش از ۳۰ تن اعلام کرد. همچنین تعداد زیادی نیز در این حمله انتحاری زخمی شدند”.