13 تن از افراد وابسته به داعش در ولسوالی بگرام بازداشتن شدند

  • انتشار: ۸ دلو ۱۳۹۳
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 2864
داعش در افغانستان

نیروهای امنیتی شب گذشته در ولسوالی بگرام ولایت پروان سیزده تن از افراد وابسته به گروه تروریستی داعش را گرفتار کردند. منابع امنیتی ولایت پروان که می‌خواهند نامی از آنان برده نشود این خبر را تأیید می‌کنند.

نخستین رد پای داعش در افغانستان در بخش‌های غربی و جنوبی کشور دیده شده. پیش از این گزارش‌هایی پخش شدند که افراد وابسته به این گروه تروریستی در ولایت فراه اردوگاه آموزش‌های نظامی ایجاد کرده‌اند و در ولایت هلمند نیز سربازگیری کرده‌اند.

اکنون منابع امنیتی از گرفتاری سیزده تن از اعضای وابسته به داعش در نزدیکی پایتخت خبر می‌دهند و گفته می‌شود که این افراد پس از گرفتاری به کابل انتقال داده شده‌اند.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید: “معلومات استخباراتی و معلوماتی که بیشتر با نیروهای امنیتی افغانستان شریک ساخته شده نشان می‌دهد که این افراد تلاش داشتند که با نام‌های مختلف و با گروه‌های تازه‌ای که تروریستی هستند کار کنند و دست به حملات تروریستی بزنند. برای نیروهای امنیتی این مهم بود که برنامه‌های آنان را بدانند و بدانند که چرا این افراد در بگرام مخفی شده بودند.”

آگاهان نظامی می‌گویند که اعضای گروه تروریستی داعش در افغانستان، ترکیبی از پاکستانی؛ افغان و آسیای میانه هستند و رهبری حکومت وحدت ملی باید این موضوع را بگونه‌ی جدی بررسی کند.