12 رینجر و 14 هاموی که در اختیار طالبان بود از بین برده شد

  • انتشار: ۱۷ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 35280

امنیت ملی افغانستان گفته است در عملیات نیروهای ویژه آنها در هلمند 12 رینجر و 14 هاموی نیروهای امنیتی که در اختیار طالبان بود، از بین برده شده است.

امنیت ملی روز گذشته (شنبه) با نشر خبرنامه گفته است که در عملیات ویژۀ نيروهاى امنيت ملى در هلمند، ١٢ عراده رنجر و ١٤ عراده هاموى آنان که از نيروهاى دولتى در جريان عمليات به دست آورده بودند، از بين رفته است.

در خبرنامه آمده است که در این عملیات، به تعداد ۱۲ عراده واسطۀ رينجر، ۱۴ عراده هاموی، ۵ عراده موترهای مختلف النوع، ۲۶ عراده موترسایکل، ۱۶ میل اسلحه مختلف النوع ، ۵۰۰ کیلوگرام موادانفجاریه، ۵ پایه مخابره، ۴۰ حلقه ماین های مختلف النوع، هزاران فیر مرمی سلاح های ثقیل و خفیف و مقدار زیادی تجهیزات نظامی و تبلیغاتی گروه طالبان نیز از بین رفته است.

این در حالی است که در این اواخر، طالبان با به کارگیری از این موترهای ارتش بر پایگاه های نیروهای ارتش حمله کرده اند و تلفات بسیاری به این نیروها وارد کرده اند.

در ماه گذشته در حمله بر قول اردوی ۲۰۹ شاهین، حمله بر ولسوالی ناوۀ هلمند، حمله بر فرماندهی پلیس پکتیا و حمله بر پایگاه نیروهای ارتش در ولسوالی میوند ولایت قندهار از موترهای ارتش به ویژه هاموی کار گرفته اند.

حمله با موترهای هاموی شیوۀ تازه حمله های طالبان بر نیروهای دولتی است که جلوگیری از آن دشوار نیز گفته می شود.