10 نیروی ویژه امنیتی در هلمند کشته شد

  • انتشار: ۷ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 27397

گزارش ها از ولایت هلمند حاکی از آن است که شبه نظامیان طالبان 10 نیروی ویژۀ امنیتی را در هلمند کشتند. این رویداد شب گذشته در ولسوالی ناوۀ ولایت هلمند رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از سلام وطندار، یک منبع امنیتی در هلمند که نخواست نامش فاش شود، می‌گوید، گروه طالبان شب‌ گذشته با حمله بر یک پاسگاه در ولسوالی ناوه، 10 سرباز ویژۀ امنیتی را کشته و 5 تن را زخمی کرده‌اند. هر چند این منبع می‌گوید که در این پاسگاه 20 سرباز حضور داشتند، اما در بارۀ 5 سرباز دیگر جزییات نمی‌دهد.

اما شماری از باشند‌گان محل می‌گویند که طالبان سربازان ویژۀ امنیتی را از این پاسگاه به منطقۀ دو راهی عبدالاحمد که حدود 700 متر از ولسوالی ناوه فاصله دارد برده و در آن‌جا، 10 سرباز را کشته و 5 تن را زخمی کرده‌اند. به گفتۀ این باشنده‌گان، طالبان 5 نیروی ویژۀ امنیتی را با خود برده‌اند.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند حملۀ طالبان بر یک پاسگاه در ولسوالی ناوه را تأیید می‌کند، اما در باره تلفات آن چیزی نمی‌گوید. سخنگوی والی هلمند می‌گوید که هیأتی برای بررسی این روریداد به ولسوالی ناوه فرستاده شده است.

در همین حال حیات الله حیات، والی هلمند تایید می کند که در نتیجه حمله طالبان بر پاسگاه های امنیتی در نزدیکی مرکز ولسوالی ناوه این ولایت، پنج پولیس ملی جان باخته و سه تن دیگر زخمی برداشتند.

به گفته والی هلمند، در این حمله 17 طالب مسلح کشته و چهار تن دیگر این گروه زخمی شدند.

طالبان تا اکنون در این مورد چیزی نه گفته اند.