10 میلیون دالر جایزه برای دادن اطلاعات در مورد رهبر جبهه النصره

  • انتشار: ۲۱ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 22171

دولت آمریکا اعلام کرده است؛ برای کسی که بتواند اطلاعاتی در مورد ابو محمد جولانی، رهبر گروه تروریستی جبهه النصره در سوریه بدهد، 10 میلیون دالر جایزه در نظر گرفته است.

به گزارش راشاد تودی، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهار کرد که این وزارتخانه پاداشی 10 میلیون دالری را برای فردی که بتواند اطلاعاتی که منجر به شناسائی محمد جولانی شده و یا مکان وی را مشخص کند، تعیین کرده است. این اولین پاداشی است که برای یک رهبر از گروه النصره از طرف آمریکا تعیین شده است.

وزارت خارجه آمریکا گروه النصره را در ماه می سال 2013 میلادی به عنوان یک گروه تروریستی شناخت. جولانی اسم این گروه تروریستی را در ماه جولای گذشته به جبهه فتح شام تغییر داد.

بیشتر اطلاعات موجود درباره جولانی توسط یک مقام نظامی- امنیتی ناشناخته عراقی منتشر شده است. وزارت امور خارجه آمریکا در سال 2013 نام جولانی را در لیست تروریست های جهانی خود قرار داده است.

گروه تروریستی جبهه فتح شام یک گروه تروریستی است که در داخل سوریه بر علیه دولت بشار اسد می جنگد این گروه توسط جولانی و با حمایت ابوبکر بغدادی در سال 2012 تاسیس شد و در سال 2016 تغییر نام داد.