🎥 ویدئو: وقتی پوتین و اسد، ترامپ را مسخره می‌کنند!

  • انتشار: ۲۶ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 74392

چند روز پیش در جریان سفر ناگهانی رئیس‌جمهور روسیه به دمشق، برخی رسانه‌ها بدون هیچ توضیحی اعلام کردند پوتین از بشار اسد خواسته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را به سوریه دعوت کند.

روز چهارشنبه، اما یک روزنامه‌نگار روسی فیلمی را منتشر کرد که نشان می‌دهد پوتین و اسد در حال مسخره‌کردن شخصیت و سیاست‌های ترامپ هستند.

پوتین و اسد طی بازدید از کلیسای ارتدوکس دمشق در مورد روایتی که در انجیل از ایمان آوردن «پولس حواری» به مسیحیت در راه دمشق آمده است، صحبت کردند.

«شائول» یا «پولس حواری» از برجسته‌ترین شخصیت‌های تاریخ مسیحیت، مبلغ و شهید مسیحی است که ابتدا با مسیحیت دشمنی داشت، اما بنا بر روایت انجیل در حال رهسپار شدن برای دستگیر کردن مسیحیان در راه دمشق، در حادثه‌ای مکاشفه مانند، بینایی خود را از دست داد و پس از سه روز شفا یافت.

او پس از این حادثه به آیین مسیح گروید و عیسی را پسر خدا خواند.

در این ویدئو اسد با خنده می‌گوید: «اگر ترامپ نیز به این راه [دمشق] سفر می‌کرد، متحول می‌شد»؛ پوتین نیز از اسد خواست رئیس‌جمهور آمریکا را به دمشق دعوت کند و افزود: «خواهد آمد».

رئیس‌جمهور سوریه در پاسخ گفت: «من آماده هستم» و پوتین پاسخ داد: «به وی خواهم گفت».

رئیس‌جمهور روسیه، هفته پیش در سفری غیر منتظره وارد دمشق شد تا در مورد وضعیت نظامی سوریه بحث و گفتگو کند. مسکو قدرتمندترین حامی حکومت اسد در جنگ سوریه است.