یونیسف کشتار کودکان در دایکندی را محکوم کرد

  • انتشار: ۵ قوس ۱۴۰۱
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 134544

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) می‌گوید که از حمله‌ی طالبان به روستای سیوک دایکندی که در آن نُه غیرنظامی به‌شمول چهار کودک کشته شده، عمیقا شوکه و اندوهگین است.

به‌گفته‌ی یونیسف، در این حمله چهار پسر یک تا ۱۴ ساله کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از اطلاعات روز، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرده و گفته است که تمام اعمال خشونت علیه کودکان را محکوم می‌کند: «ما از همه‌ی طرف‌ها می‌خواهیم که به تعهدات خود براساس قوانین بین‌المللی برای حمایت از کودکان در همه زمان‌ها عمل کنند.»

یونیسف گفته است که هر دختر و پسر در افغانستان باید اجازه داشته باشد تا در صلح و محیطی زندگی کند که در آن بتوانند رشد کند و توانایی‌های خود را به‌کار گیرد.

صبح روز گذشته (جمعه) طالبان با همدستی حامیان محلی‌شان بر خانه‌‌های دو خانواده‌ی متعلق به هاشم‌خان و پسران محمدداد جعفری در منطقه‌ی «سیوک-شیبر» مرکز این ولایت هجوم برده و دست به قتل عام زده‌اند. در این حمله نُه نفر از اعضای این دو خانواده کشته شده‌اند.

منابع همچنین گفتند که طالبان این افراد را به عضویت در «جبهه مقاومت» متهم کرده و پس از آن‌که درخواست تسلیمی از سوی این افراد رد شده، طالبان بر خانه‌ی آنان هجوم برده‌اند.

به‌گفته‌ی منابع، پسران محمدداد جعفری و هاشم‌خان با پسران یک فرد دیگر به‌نام غریب‌حسین بیگ دعوای زمین داشته و از چندین سال به این‌طرف مخالف یک‌دیگر بوده‌اند.

منابع افزودند که پسران محمدداد جعفری به همین دلیل همیشه با خودشان سلاح حمل می‌کردند، اما هیچ مشکلی با طالبان نداشته و با «جبهه مقاومت» نیز ارتباطی نداشته‌اند.

طالبان تا اکنون در این‌باره به‌طور رسمی چیزی نگفته‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟