گمانه‌زنی هادرباره وزرای دولت احتمالی بایدن بالا گرفت

  • انتشار: ۱۷ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 97216

شمارش آرای انتخابات ۲۰۲۰ هنوز تمام نشده حال آنکه با توجه به پیشرفت نامزد دموکرات در ایالات کلیدی، برخی رسانه‌ها به گمانه‌زنی درباره دولت احتمالی جوبایدن روی آورده‌اند.

ه گزارش خبرگزاری اطلس پرس، رسانه‌های مختلف از آغاز کار تیم انتخاباتی جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا برای معرفی کارکنان احتمالی کاخ سفید خبر داده و به گمانه‌زنی درباره وزرای دولت آتی وی پرداخته اند.

نیویورک تایمز پیشتر در نقل قولی از بایدن، نوشته بود: منتظر اتمام کار نمی‌مانیم و روند (انتخاب کارکنان و وزرا) را آغاز می‌کنیم.

به گفته این رسانه، از آنجا که انتظار می‌رود در این دور، جمهوری خواهان باز هم موفق به حفظ اکثریت سنا باشند؛ احتمالاً مسیر تائید نامزدهای دلخواه بایدن که قرار است در رأس وزارت‌خانه‌ها قرار بگیرند؛ هموار نخواهد بود. با این حساب، به احتمال زیاد، بایدن چاره‌ای ندارد جز آنکه برای کنار آمدن با سنا گزینه‌های خود را به افراد میانه‌روتر محدود کند حال آنکه وی وعده داده که تنوع حزبی را هم در چینش کابینه خود در نظر بگیرد.

در این میان، پولیتیکو می‌گوید که سناتور «الیزابت وارن» گزینه احتمالی بایدن برای وزارت خزانه‌داری خواهد بود حال آنکه «برنی سندرز» سناتور سوسیال-دموکرات ایالت ورمونت نیز برای تصدی وزارت کار و رفاه اجتماعی در نظر گرفته شده است. هر دو اینها در رده دموکرات‌های پروگرسیو جای می‌گیرند که به انتهای چپ طیف سیاسی نزدیک ترند.

اما از گزینه‌های میانه‌رو تر که وبگاه آکسیوس از آنها نام برده، می‌توان به «لائل برینارد» (Lael Brainard) برای وزارت خزانه‌داری و «تونی بلینکر» برای وزارت خارجه اشاره کرد.

سوزان رایس مشار سابق امنیت ملی در دوره اوباما هم از نامزدهای احتمالی پست وزارت خارجه دولت بایدن است.

این گمانه‌زنی‌ها در حالی انجام می‌شود که بایدن هنوز به طور رسمی اعلام پیروزی نکرده اما به فتح کاخ سفید اطمینان دارد.

این در حالی است که سی ان ان پیشتر به نقل از برخی منابع کاخ سفید گفته بود که شماری از مقامات بلندپایه آمریکا- هم در داخل کاخ سفید و هم در کمپین انتخاباتی ترامپ- برای بقای خود به آهستگی در حال کناره‌گیری از محفل نزدیکان ترامپ هستند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *