گفتگوی تلفنی ربانی با وزیر خارجه هالند در مورد نشر تصاویر موهن از پیامبر اسلام (ص)

  • انتشار: ۸ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 46735

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشورمان در رابطه با راه اندازی رقابت برای ساخت نشر و پخش تصاویر موهن از پیامبر اسلام (ص) با همتای هالندی خود بصورت تلفنی صحبت کرد.

وزارت خارجه در بیانیه ای نوشته است که امروز (پنجشنبه) آقای ربانی با آقاى ستیف بلاک وزیر امور خارجه کشور شاهى هالند در پیوند به راه اندازى رقابت براى ساخت، نشر و پخش تصاویر موهن نسبت به پیامبر گرامى مسلمانان حضرت محمد (ص) تلفنى صحبت کرد.

در این تماس تلفنی آقای ربانی تاکید کرده است که اهانت به باور ها و ارزش هاى مقدس بشرى، خلاف معیارهاى پذیرفته شده اخلاقى و آزادى بیان است و باعث برانگیخته شدن احساسات پاک حدود یک و نیم میلیارد مسلمان در سراسرِ جهان مى شود.

آقای استیف نیز اظهار داشت که دولت هالند با این مسئله هیچ میانه ى ندارد و تلاش خواهند کرد، در چارچوب قوانین کشورشان بتوانند با این موضوع برخورد نمایند.

در روزهای گذشته گیرت ویلدرز رهبر حزب آزادی‌خواه هالند که جزء احزاب راست‌گرای افراطی است خبر داد قرار است به زودی مسابقه کاریکاتوری با موضوع پیامبر اسلام (ص) برگزار شود.

این‌گونه مسابقه و نمایشگاه‌ها در اروپا همواره با موجی از اهانت به پیامبر اکرم (ص)، اسلام و مسلمانان همراه بوده است.

این حزب برای افرادی که بتوانند بهترین کاریکاتور را در توهین به ساحت پیامبر اسلام طراحی کنند ۱۰ هزار دالر جایزه تعیین کرده است.