گزارش هایی از نشر تصاویر برهنه زنان نظامی ارتش آمریکا

  • انتشار: ۲۱ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعیتیتر 2
  • شناسه مطلب: 19393

رسانه های آمریکایی گزارش دادند نیروهای نظامی این کشور در کلیه بخش‌های ارتش این کشور تصاویر برهنه همکاران زن خود را در اینترنت منتشر کرده‌اند.

گزارش‌های منتشر شده در این باره حاکی از آن است که تفنگداران فعلی و سابق ارتش آمریکا این تصاویر را در شبکه اجتماعی فیسبوک پخش کرده‌اند و حتی در مواردی اسامی و سایر اطلاعات هم همراه عکس‌ها هم منتشر شده است. انتشار اطلاعات تماس این زنان نیز در برخی موارد دردسرهایی را برای آنان ایجاد کرده است.

تحقیقات نشان می دهد که انتشار این تصاویر به فیسبوک محدود نبوده است بلکه برخی نظامیان آمریکایی تصاویر برهنۀ همکاران زن خود را در پایگاه های غیر اخلاقی نیز منتشر کرده اند.

در این راستا، حساب کاربری یک گروه فیسبوکی موسوم به «اتحاد تفنگداران» با ۳۰ هزار عضو به علت انتشار تصاویر برهنه، مسدود شده است. مقام‌های نیروی دریایی گفته‌اند با این که این گروه فیسبوکی اکنون بسته شده است اما هنوز گروه‌ها و وب‌سایت‌های مشابهی فعال هستند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) چنین رفتارهایی مغایر با ارزش‌های این وزارتخانه دانسته است. یکی از فرماندهان ارشد تفنگداران دریایی نیز چنین رفتار‌هایی را “شرم آور” خوانده است.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای گفته است که این وزارتخانه پیشتر برای جلوگیری و مقابله با “آزار جنسی” دستورالعملی را منتشر کرده است. قرار است کمیته نیروهای مسلح در سنای آمریکا هفته آینده جلسه‌ای برای رسیدگی به این موضوع برگزار کند.

سازمان تحقیقات جنایی نیروی دریایی آمریکا هم تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده و از افرادی که هدف این گونه اقدامات قرارگرفتند خواسته تا اطلاعات خود را در اختیار آنها قرار دهند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟