گروه های حشدالشعبی رئیس‌جمهور عراق را به اخراج از بغداد هشدار داد

  • انتشار: ۲ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 75247

گروه‌های کتائب حزب الله و النجباء عراق با صدور بیانیه‌های جداگانه به رییس جمهور این کشور هشدار دادند که در صورت دیدار با ترامپ، او را از بغداد اخراج خواهند کرد.

گروه «کتائب حزب الله» عراق از زیر مجموعه‌های سازمان الحشد الشعبی که در تجاوزهای اخیر آمریکا به عراق قریب به سی نیرو و ابومهدی المهندس فرمانده خود را از دست داد با صدور بیانیه‌ای درباره دیدار رئیس جمهور عراق با همتای آمریکایی خود در حاشیه نشست داووس در سوئیس هشدار داد.

«ابوعلی العسکری» مسئول امنیتی گروه کتائب حزب الله عراق در پیامی به «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق گفت: «ما بر ضرورت تعهد برهم صالح برای عدم دیدار با ترامپ احمق و دار و دسته قاتل او تاکید می‌کنیم و اگر خلاف این امر اتفاق افتد، عراقی‌ها به دلیل رفتار مغایر با اراده ملی که خون‌های پاکی را که توسط این باند ریخته شده، نادیده گرفته است، موضع گیری خواهند کرد».

وی افزود: «آن وقت است که دیگر خوشامد نخواهیم گفت و مردم شریف و آزاده میهنمان برای اخراج او از پایتخت شریف و عزیزمان بغداد اقدام خواهند کرد».

گروه النجباء هم از رئیس جمهور کشورشان خواست از ملاقات با ترامپ خودداری کند.

گروه النجباء گفت: «جای تعجب است که رئیس جمهور در مقام نماینده ملت و پارلمانی که تصمیم به اخراج اشغالگران گرفته است با رئیس کشوری سر یک میز بنشیند که سرزمینش را اشغال کرده و با گستاخی و قلدری به رغم تصمیم‌های دولت و پارلمان عراق با خروج از عراق مخالفت می‌کند» .

النجباء تاکید کرد که اگر چنین اتفاقی افتد و صالح با ترامپ دیدار کند ملت عراق از کسی که دستش را به سمت جنایتکاران و تروریست‌هایی که دستانشان به خون عراقی‌ها آلوده است، استقبال نخواهند کرد  و پذیرایش نخواهند بود.

این درحالی است که گزارش‌های خبری حاکی از آن است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه در حاشیه اجلاس داووس با برهم صالح و نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق دیدار خواهد کرد.