گروه موسیقی حسام الدین سراج فضای سرد کابل را گرم کرد

  • انتشار: ۱۹ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 17772

گروه موسیقی حسام الدین سراج عصر روز گذشته (دوشنبه) در میان صدها تن از فرهنگیان و حاضران در محفل کنسرتی را برگزار کرد، در این محفل موسیقی کلاسیک ایرانی با شعر شاعران بزرگ افغانستانی و ایرانی با صدای این هنرمند بزرگ، مخاطبان را در شهر سرد کابل، گرم کرد.

آقای حسام الدین سراج، هنرمند سنتی نواز ایران، در محفل مذکور چندین آهنگ اجرا کرد؛ اهنگ هایی که شعرهای شاعران بزرگ افغانستان و ایران بر غنای آن می افزود.

مخاطبان نیز تا آخرین دَم به پای آقای سراج نشستند و در آخر با دست زدنی ممتد او را تشویق کردند. عکس یادگاری با هواداران نیز گوشه ای از برنامه ی این هنرمند ایرانی شده بود.

این محفل در حالی برگزار می شود که حدود یک ماه پیش، یک هنرمند افغانستانی به کشور ایران رفت و موسیقی محلی افغانستان را برای مخاطبان ایرانی خود اجرا کرد.

آقای میوند، خبرنگار و مهمان برنامه که در این محفل سخنرانی کرد، گفت که موسیقی می تواند همبستگی بین ملت ها به وجود بیاورد و در ذهن ها جاوادانه باشد.

او افزود که از سوی دیگر، با هنر می توان فرهنگ ها را پیوند زد و پُلی برای همدلی ایجاد کرد.

گفتنی است که برنامه مذکور توسط رایزنی فرهنگی ایران به مناسبت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شده بود.

رضا ملکی رایزن فرهنگی سفارت ایران ضمن تبریک به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت که کشور ایران طی چند سال گذشته به دستاوردهای زیاد نایل شده است.

آقای ملکی افزود که کشور ایران برخلاف تحریم ها با توجه به تلاش و خود باوری که داشت توانسته در عرصه تکنالوژی در بین ۱۰ کشور برتر جهان قرار گیرد.

رایزن فرهنگی سفارت ایران همچنین برگزاری برنامه های فرهنگی بین دو کشور را تمجید کرد و گفت که در این زمینه کارهای خوبی صورت گرفته و قرار است انجام شود.

کشور ایران از جمله کشورهای همسایه ی کشور است که مشترکات فرهنگی زیادی با ما دارد و توانسته در این زمینه خدمات شایانی را انجام دهد.