کوریای شمالی به پیام های آمریکا پاسخ نمی دهد

  • انتشار: ۱۸ حمل ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 129357

ایالات متحده می‌گوید پیونگ یانگ ممکن است با آزمایش تسلیحاتی در ۱۱۰ مین سالگرد تولد بنیانگذار «کیم ایل سونگ»، تحرکات اخیر را تشدید کند.

کوریای شمالی در ماه‌های اخیر مجموعه‌ای از موشک‌های خود را پرتاب کرده است و نگرانی از آزمایش احتمالی هسته‌ای در حالی است که ایالات متحده می‌گوید کوریای شمالی درخواست‌های واشنگتن برای ازسرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای را نادیده گرفته است.

در همین ارتباط، نماینده ویژه آمریکا در امور کوریای شمالی گفت: «نمی‌خواهم زیاد حدس بزنم، اما فکر می‌کنم این می‌تواند یک پرتاب موشک دیگر باشد، می‌تواند یک آزمایش هسته‌ای باشد.»

کوریای شمالی از سال ۲۰۰۶ چندین بار تسلیحات هسته‌ای آزمایش کرده است و آخرین آزمایش آن در سال ۲۰۱۷ بود.

این مقام آمریکایی گفت که پیونگ یانگ به نادیده گرفتن پیشنهادهای واشنگتن برای از سرگیری گفتگوها درباره حذف تمام سلاح‌های هسته‌ای از شبه جزیره کره ادامه می‌دهد. وی گفت: «ما هیچ پاسخی از سوی پیونگ یانگ دریافت نکردیم، که بسیار ناامیدکننده است، زیرا ما چندین پیام خصوصی و عمومی ارسال کرده‌ایم که آنها را به گفت‌وگو بدون هیچ قید و شرطی دعوت کرده‌ایم و در عوض آنها یک سری آزمایشات موشکی را آغاز کرده اند که اخیراً با حداقل سه پرتاب موشک‌های قاره پیما به اوج خود رسیده است. این اقدامات تهدیدی جدی برای ثبات منطقه است.»

دیپلمات آمریکایی همچنین گفت که چین و روسیه به سیاست فشار «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا برای از سرگیری مذاکرات با کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی کمکی نمی‌کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.