کوریای شمالی بعد از آزمایش موشکی: هدیه بزرگتری برای آمریکایی ها داریم

  • انتشار: ۹ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 23497

خبرگزاری رسمی کوریای‌شمالی امروز(سه‌شنبه) با اعلام اینکه آزمایش موشکی جدید این کشور موفقیت آمیز بوده، اعلام کرد کیم جونگ اون بر پرتاب آزمایشی موشک بالستیک جدید که با سیستم دقیق هدایت‌شونده کنترول می‌شد، نظارت مستقیم داشت و دستور ساخت تسلیحات استراتژیک قدرتمندتر را صادر کرد.

موشک مذکور که دوشنبه شلیک شد، از راکت‌های “هواسونگ” که نام موشک‌های کلاس اسکاد کوریای‌شمالی است، پیشرفته‌تر است. به گفته یک مقام ارتش کوریای‌جنوبی، این بدین معناست که کوریای‌شمالی یک موشک ارتقا یافته کلاس اسکاد پرتاب کرده است.

پرتاب آزمایشی روز دوشنبه کوریای‌شمالی تازه‌ترین تحول در برنامه موشکی پیونگ‌یانگ است که فشارهای بین‌المللی و تهدید اعمال تحریم را نادیده می‌گیرد.

کیم جونگ اون، رهبر کوریای‌شمالی گفته است کشورش تسلیحات بسیاری قدرتمندتری را طبق جدول زمانبندی خواهد ساخت تا از کشورش مقابل ایالات متحده آمریکا دفاع کند.

در همین راستا، خبرگزاری رسمی کوریای‌شمالی گزارش داد اون اعتقاد دارد که این روند گامی رو به جلو در مسیر ارسال یک بسته هدیه بزرگتر برای یانکی‌هاست که به تلافی تحریکات نظامی آمریکایی‌ها خواهد بود.

کوریای شمالی همچنین آزمایش موشکی اخیر را موفقیت آمیز خواند.

این سومین آزمایش موشکی کوریای شمالی در سه هفته گذشته است و دوازدهمین آن از آغاز سال جاری میلادی به شمار می‌رود.

در همین حال سئول دوشنبه مانور نظامی مشترکی با استفاده از بمب‌افکن بی-۱بی انجام داد. رسانه دولتی کوریای‌شمالی پیشتر ایالات متحده را به انجام یک مانور نظامی با هدف تمرین شلیک بمب‌های اتمی در شبه‌جزیره کوریا متهم کرد.