کوریای شمالی: اقدامات آمریکا باعث شروع جنگ هسته ای می شود

  • انتشار: ۱۹ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 26041

کوریای شمالی با انتقاد شدید از مانور نظامی اخیر آمریکا و کوریای جنوبی و پرواز دو بمب افکن این کشور بر فراز منطقه شبه جزیره کوریا، آن را باعث شروع جنگ هسته ای دانسته است.

کوریای شمالی تصریح کرده است که آمریکا با به پرواز در آوردن بمب افکن های راهبری «بی ۱ بی» خود خطر شروع جنگ هسته ای را افزایش می دهد.

این کشور افزوده است، آمریکا تحرکات گستاخانه نظامی خود را به حداکثر رسانده است و اقدامات خطرناکی را بی محابا انجام می دهد.

خبرگزاری کوریای شمالی و روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب حاکم کار این کشور با انتشار مطالبی آمریکا را به دامن زدن به یک جنگ اتمی متهم کرده و اقدام روزهای اخیر کاخ سفید را بسیار خطرناک دانسته اند.

بمب افکن های آمریکایی در روز جمعه گذشته به همراه جنگنده های «اف ۱۵» و «اف ۱۶» کوریای جنوبی رزمایشی را بر فراز منطقه و در نزدیکی مرزهای کوریای شمالی انجام دادند.

همزمان جنگنده بمب افکن های آمریکایی در مسیر بازگشت خود به پایگاه هوایی اندرسون در جزیره گوام بر فراز دریای شرقی اقدام به مانور نظامی با جنگنده های «اف ۲» جاپان کردند.

این بمب افکن ها قدرت نمایی خود را سه روز پس از آن نشان دادند که کوریای شمالی یک فروند موشک قاره پیمای بالستیک آزمایش کرد و دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در حاشیه اجلاس «گروه 20» در آلمان گفت که فشار بر این کشور بیشتر خواهد شد.

ارتش آمریکا با انتشار بیانیه ای پرواز بمب افکن ها را نمایش قدرت دفاعی این کشور دانسته است مبنی بر اینکه این کشور از متحدانش دفاع خواهد کرد.