کرزی: حملات غیر مسئولانه نیروهای خارجی پیامدهای زیان باری دارد

  • انتشار: ۲۴ اسد ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعیتیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 14843

حمله هوایی نظامیان خارجی، به یک منزل مسکونی در پکتیکا که باعث کشته شدن 13 عضو یک خانواده شد؛ واکنش حامد کرزی رئیس جمهور پیشین را برانگیخت، وی این حملات را به شدت محکوم کرده است.

حامد کرزی، رییس جمهور پیشین کشور، پیامد های ناگوار حملات غیر مسوولانه نظامیان امریکایی در افغانستان را زیان بار می‌خواند و هشدار می‌دهد که ادامه این گونه حملات واکنش‌های جدی مردم در برابر حضور نظامیان خارجی مستقر در کشور را بر خواهد انگیخت.

در خبرنامه‌ای که امروز از سوی دفتر رسانه‌های رییس جمهور پیشین در کابل پخش شد، آمده است که، حمله هوایی امریکایی‌ها در ولسوالی خوشامند ولایت پکتیکا به غیر نظامیان تلفات جانی وارد کرده است.

کرزی، این رویداد را به شدت محکوم کرده و در این مورد اظهار نگرانی نموده است.

از سوی هم، گروه طالبان به رهبری ملا هبت الله، با پخش یک خبرنامه گفته است که در این حمله یک داکتر با چند عضو خانواده‌اش کشته شده است.

با این حال، فرمانده امنیه ولایت پکتیکا، می‌گوید: چگونگی و رقم تلفات این رویداد را پس از تحقیق با رسانه‌ها شریک خواهد کرد.

به گفته او، از منزل مسکونی این فرد، طالبان سوق و اداره می‌شدند و هنگام حمله هیچ غیر نظامی در آن موجود نبود.

اما پیشتر مسوولان محلی در ولسوالی خوشامند به رسانه‌ها گفته بودند که در پی این حمله هوایی نظامیان امریکایی، 13 عضو خانواده یک داکتر به نام وریشمن کشته شده‌اند که در میان کشته شدگان زنان و کودکان نیز شامل می‌باشند.

نظامیان خارجی مستقر در کشور، تاکنون در این مورد از خود واکنشی نشان نداده‌اند.

نظرات(۱ دیدگاه)

  1. […] کرزی: حمل… را در صفحه اصلی: […]

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: