کار در گمرک اسلام‌قلعه موقتا متوقف می‌شود

  • انتشار: ۲۷ دلو ۱۳۹۹
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 106748

وحید قتالی والی هرات اعلام کرد هیئتی برای بررسی دقیق میزان خسارات ناشی از آتش‌سوزی اسلام‌قلعه مشخص شده و پس از پایان بررسی‌ها با هماهنگی سکتور خصوصی و مردم با متضرران همکاری خواهد شد.

والی هرات در یک نشست خبری گفت در حدود ۳۰۰ موتر باربری در آتش‌سوزی حریق شده است، اما آنان توانستند که بیش از ۸۰ درصد موترهای باربری را از خطر حریق نجات بدهند.

به‌دلیل آتش‌سوزی مهیب بخش زیادی از تأسیسات گمرک اسلام‌قلعه از بین رفته است. والی هرات از ایران می‌خواهد تا احیای دوباره گمرک اسلام، تا یک هفته از صادرات کالا به هرات جلوگیری کند.

سکتور خصوصی هرات مدعی است که در آتش‌سوزی اسلام‌قلعه ۵۰ میلیون دالر خسارت وارد شده و بیش از ۵۰۰ موتر نیز طعمه‌ حریق شده است.

برخی از موترهای باربری به‌دلیل جلوگیری از عمق بیشتر فاجعه آتش‌سوزی در گمرک اسلام قلعه، به ایران منتقل شده است. والی هرات می‌گوید که نمایندگان وزارت‌های اقتصاد، مالیه و صنتعت و تجارت به ایران اعزام می‌شوند تا سرنوشت بیش از یک‌هزار موتر در خاک ایران مشخص شود.

قتالی همچنان می‌گوید که در آتش‌سوزی روز شنبه در اسلام‌قلعه ۱۷ نفر زخمی شده‌اند، اما آماری از تلفات انسانی در اختیار ندارند و تیم‌ها در ساحه ادعای جان باختن افراد را برسی می‌کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *