کارشناس پاکستانی: طالبان پاکستانی با داعش در افغانستان همکاری می کند

  • انتشار: ۲۸ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 18237

یک کارشناس مسایل نظامی در پاکستان در گفتگو با یکی از رسانه های این کشور می گوید که طالبان افغانی هدفمند فعالیت می کند، اما طالبان پاکستانی هدف مشخصی ندارد و بر اثر عملیات نظامیان  پاکستانی مجبور به فرار شده اند و در نتیجه با داعش در افغانستان همکاری می کند.

کارشناس مسائل دفاعی پاکستان گفت: طالبان پاکستان که بر اثر عملیات ارتش از مناطق قبایلی گریخته‌اند سعی دارند برای ادامه فعالیت خود از داعش در افغانستان کمک بگیرند.

به گزارش رسانه پاکستانی دیلی پاکستان، محمود‌شاه کارشناس مسائل دفاعی پاکستان گفت: طالبان پاکستان که بر اثر عملیات ارتش از مناطق قبایلی گریخته‌اند سعی دارند برای ادامه فعالیت خود از داعش افغانستان کمک بگیرند.

وی افزود: طالبان پاکستان هیچ هدف مشخصی ندارند و فقط برای کسب منافع خود همچنین انجام عملیات‌های ترورریستی با سایر گروه‌ها مانند داعش متحد می‌شوند.

دیلی پاکستان در ادامه می نویسد این کارشناس مسائل دفاعی پاکستان تأکید می کند طالبان افغانستان هدفمند هستند و عملیات‌های آنها زمینه دارد.

محمود‌شاه گفت: سخنان اخیر جنرال نیکلسون فرمانده ناتو در افغانستان ناشی از نگرانی وی از به راه افتادن یک جنگ ناخواسته با مشارکت شبه‌نظامیان است.

وی ضمن هشدار نسبت به نفوذ داعش در افغانستان بیان کرد: اگر طالبان پاکستان با این گروه متحد شوند اوضاع پیچیده‌تر خواهد شد و برقراری صلح سال‌ها به عقب می‌افتد.