کارت شناسایی هوشمند برای مهاجرین خارجی در ایران صادر می شود

  • انتشار: ۲۰ جوزا ۱۴۰۲
  • سرویس: اخبار مهاجرینبین الملل
  • شناسه مطلب: 141976

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی سازمان ملی مهاجرت ایران از طرح صدور کارت‌های شناسایی هوشمند اتباع خارجی خبر داد.

بلوکیان مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران در آیین معارفه مدیر کل جدید اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت خراسان رضوی گفت: هدف از این اقدام ارائه قانونمند خدمات و جلوگیری از سرگردانی مراجعه کنندگان خارجی در دستگاه های خدمات رسان در زمینه های مختلف همچون خدمات تحصیلی، درمانی، بهداشتی و تردد است.

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی ایران نیز در این جلسه بیان داشت: اجرای سیاست های دولت سیزدهم در ارتباط با تسهیل در ارائه خدمات و ترسیم چهره واقعی نظام جمهوری اسلامی در حوزه ارائه خدمات قانونی و مصوب به اتباع خارجی مورد تاکید است.

سید هادی طباطبایی افزود: هماهنگی و تعامل با دستگاه های ذیربط در حوزه اتباع خارجی و نیز سازمان ها و نهادهای بین المللی ضروری است.

مدیرکل جدید اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت خراسان رضوی ایران نیز گفت: تحقق سیاست های ابلاغی دولت سیزدهم در ارتباط با سامان بخشیدن و اجرای طرح هوشمند مدیریت اتباع خارجی مورد تاکید است.

حسین شرافتی راد بیان داشت: در حوزه اتباع خارجی با چالش ها، آسیب ها و راههای برون رفت از معضلات، آشنایی کامل دارم و با همکاری و تعامل با دستگاه های داخلی و خارجی و همچنین اهتمام کارکنان اداره کل امور اتباع ولایت، گام های اثربخشی در این زمینه برداشته خواهد شد.

مطابق اعلام رسمی مسئولان جمهوری اسلامی ایران بیش از پنج میلیون نفر از اتباع افغانستان در ایران سکونت دارند که حدود یک‌ میلیون نفر از این تعداد در خراسان رضوی و کلانشهر مشهد زندگی می کنند.

این تعداد در قالب نیم میلیون تبعه دارای اسناد اقامت و گذرنامه و نیم میلیون نیز فاقد مجوز برآورد شده اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *