کاخ سفید مثل کابل بی برق شد!

  • انتشار: ۲۷ سرطان ۱۳۹۷
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 45189

زمانی که سخنرانی رئیس‌جمهوری آمریکا در اتاق کابینه کاخ سفید درباره آژانس‌های اطلاعاتی به نقطه حساسی رسیده بود، برق رفت!

به گزارش هیل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در جلسه‌ای پس از بازگشت از فنلند، در حالی که می گفت “ایمان کاملی” به آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا دارد که در همین زمان برق اتاق کابینه کاخ سفید رفت و اتاق در خاموشی فرو رفت.

با تاریک شدن اتاق، دونالد ترامپ به شوخی به کابینه خودش، قانونگذاران و خبرنگاران حاضر گفت: “وای، آنها چراغ‌ها را خاموش کردند. باید کار آژانس‌های اطلاعاتی باشد!”

پس از مدتی که چراغ‌ها مجددا روشن شد، ترامپ حال همه را جویا شد. رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه سخنانش گفت: عجیب بود اما اشکالی ندارد.

گرچه کلی مقصر این حادثه دانسته شد اما کاربران رسانه‌های اجتماعی نظر دیگری دارند. یکی از آنها معتقد است خاموش شدن چراغ‌ها در زمانی که ترامپ داشت واژه “ایمان” را به کار می‌برد، نشانه‌ای از خدا بود که مچ او را حین دروغگویی گرفت. یکی کاربر دیگر نوشت: روح روسای جمهوری آمریکا از آنجا عبور کرد.

البته خاموشی لحظه ای برق کاخ سفید در مقایسه با بی برقی های ممتد کابل، قابل مقایسه نیست، کابل یکی از معدود پایتخت های جهان است که هم تابستان و هم زمستان، شهروندان باید ساعت های طولانی را در بی برقی سپری کنند.