چین در حال ساخت ارتشی از انسان های فوق العاده قدرتمند

  • انتشار: ۵ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 36129

بررسی‌های جدید فاش کرد، ماموریت چین در ساخت ارتشی از انسان‌های فوق العاده قوی با سرعت نگران‌ کننده‌ای در حال پیشرفت است و این کشور با شتاب روی تحقیقات ژنتیکی جنجالی و برنامه‌های توسعه سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش روزنامه اکسپرس،‌ بررسی‌های جدید فاش کرده است که در بیش از سه سال گذشته دست‌کم ۸۶ تن تحت عمل جراحی قرار گرفتند تا ژن‌های آنها به صورت چشمگیری تغییر کند. هیچکدام از این آزمایشات کلینیکی رسما اعلام نشدند و همین بر محرمانگی برنامه تغییرات ژنتیکی می‌افزاید اما گفته می‌شود که این آزمایش‌ها توانایی بیماران را ارتقا می‌دهد.

پزشکان چینی قادرند تا سلول‌های دی‌ان‌ای بیماران را به صورت انتخابی اصلاح کنند و آنها را با ژنتیک‌های قوی‌تر جایگزین کنند. این دستاوردها موجب نگرانی‌هایی در آمریکا شده است و این کشور نگران است که آزمایشات علمی در جنگ‌های احتمالی آتی میان این دو قدرت، دست بالا را به چینی‌ها بدهد.

در حالی که چین به صورت فعال آزمایش‌ها روی انسان‌ها را از ۲۰۱۵ آغاز کرده است، انتظار می‌رود آمریکا امسال آزمایش‌های مشابه را آغاز کند.

آزمایش‌ها در قطب محرکه آسیا تاکنون عمدتا روی چگونگی مقابله با سرطان متمرکز بوده است. چین از سال ۲۰۰۰ سرمایه‌گذاری در بخش تحقیقات ژنتیکی را به شدت افزایش داد.