چند کشته و بیش از 100 زخمی در نتیجه خشونت ها در فلسطین

  • انتشار: ۱۹ قوس ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 34184

در درگیری بین تظاهر کنندگان فلسطینی و نظامیان اسرائیلی بیش از 100 تن از فلسطینی ها زخمی شد، در همین حال نیز در بمباران هواپیماهای جنگی اسرائیلی دست کم 4 فلسطینی نیز کشته شده است.

بنابر اعلام مقام های فلسطینی، حداقل ۴ فلسطینی در خشونت‌های ۲۴ ساعت گذشته میان فلسطینیان و نیروهای رژیم صهیونیستی شهید و بیش از هزار نفر زخمی شده اند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی روز گذشته (شنبه) چندین بار دیگر چندین پایگاه مقاومت فلسطین در جنوب شهر غزه را هدف قرار دادند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از اشرف قدرت سخنگوی وزارت صحت فلسطین در غزه تصریح کرد که تیم های امدادرسانی و پزشکی اجساد دو تن را از زیر آوار بیرون کشیده و به درمانگاه پزشکی شفا انتقال دادند.

در حمله جنگنده های صهیونیستی به پایگاه های گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی حماس دست کم 15 فلسطینی دیگر زخمی شدند که حال برخی از آن ها وخیم است.

ارتش رژیم اسرائیل هم در بیانیه ای اعلام کرد که 4 پایگاه حماس را در واکنش به شلیک موشک به سمت سدیروت هدف قرار داده است.

علاوه بر تظاهرات و درگیری های مختلف طی چند روز گذشته در فلسطین، شمار زیادی از مردم این سرزمین پس از اقامه نماز جمعه با برپایی تظاهرات در بخش های مختلف فلسطین از جمله بیت المقدس و کرانه باختری به اقدام روز چهارشنبه ترامپ در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعتراض کردند.

به دنبال اقدام ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در مورد به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تنش‌ها میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیست به شدت افزایش یافته است.

روز گذشته تظاهراتی در کرانه غربی اشغالی و نوار غزه در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ برگزار شد و دو فلسطینی در غزه به دست نیروهای صهیونیست به شهادت رسیدند.

در همین حال نیروهای فلسطینی در غزه با شلیک شماری موشک، شهر سدروت را هدف قرار دادند که پس از آن آژیر خطر در سرزمین های اشغالی به صدا در آمد.

به دنبال اقدام ترامپ و اعتراضات جهانی، اعضای شورای امنیت نیز از تصمیم ترامپ درباره بیت‌المقدس انتقاد کردند.