چند عادت عجیب غذایی خانواده های سلطنتی

  • انتشار: ۱۶ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: بین المللگوناگون
  • شناسه مطلب: 112230

اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا ملزم به رعایت قوانینی در خصوص غذای خود هستند که برای بقیه مردم دنیا عجیب به نظر می رسد.

گرچه اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا هم مانند ما انسان هستند، اما آن ها ملزم به رعایت قوانینی در خصوص غذای خود هستند که شاید برای بقیه ی مردم دنیا عجیب به نظر برسد. مثلاً آن ها اجازه ندارند مثل ما موز را پوست بکنند و برای آن ها گرسنگی دلیل کافی ای برای شروع به غذا خوردن نیست، چون ترتیبی هست که باید رعایت شود.

در ادامه با برخی از عادت های غذایی عجیب اعضای این خاندان آشنا خواهیم شد.

۱- ملکه برگر را بدون نان می خورد

ملکه انگلیس برگر خود را با کارد و چنگال می خورد و نانی هم در کار نیست. به گفته آشپز سابق ملکه، از دید ملکه تنها چیزی که باید با انگشت گرفته و خورده شود، چای عصرگاهی است.

۲- خوردن صدف ممنوع است

صدف خوراکی می تواند خیلی زود شما را بیمار کند و اصلاً به اینکه به سرعت باعث مسمویت غذایی می شود معروف است. به همین خاطر به اعضای خاندان سلطنتی توصیه می شود از خوردن آن خودداری کنند. با این حال، پرنس ویلیام یک بار به علاقه خود و همسرش، کیت میدلتون، به سوشی اذعان کرد.

۳- همه ی غذاها باید بدون سیر باشد

ملکه الیزابت اصلاً دل خوشی از سیر ندارد، که بیشتر به خاطر بوی آن است. به همین دلیل به دستور او مصرف سیر و استفاده از آن در پخت غذا در کاخ باکینگهام ممنوع شده است. این مسأله را نه تنها یکی از آشپزهای سابق خاندان سلطنتی، بلکه کامیلا پارکر- بولز همسر پرنس چارلز، پسر ملکه، هم تأیید کرده است.

۴- هیچ کربوهیدراتی در وعده ی شام نباید وجود داشته باشد

ملکه الیزابت وقت هایی که به تنهایی شام می خورد قانون بسیار سفت و سختی دارد: او دوست ندارد در بشقابش سیب زمینی، پاستا یا برنج ببیند. به جای این نشاسته ها، او ماهی یا مرغ با سبزیجات فصل را ترجیح می دهد.

۵- هیچ کسی نمی تواند قبل از ملکه شروع به غذا خوردن کند

هر کسی که با ملکه پشت یک میز برای خوردن غذا بنشیند باید حواسش باشد که ملکه چه زمانی شروع به غذا خوردن می کند و چه زمانی دست از این کار می کشد. ملکه باید اولین کسی باشد که خوردن غذا را شروع می کند و هر زمان که دست از خوردن بکشد، بقیه کسانی که مشغول خوردن غذا هستند هم باید دست نگه دارند. مهم نیست غذایشان را تمام کرده باشند یا نه، در هر حال باید پیرو ملکه باشند.

۶- ملکه موز پوست نمی کند

همه ما برای خوردن موز پوست آن را می کنیم، اما ملکه ترجیح می دهد از روش دیگری برای خوردن این میوه استفاده کند. اول از همه با استفاده از کارد و چنگال، سر و ته پوست موز را می بُرد. بعد از آن، پوست را از سر تا ته برش می زند و سپس قسمت گوشتی موز را بیرون می آورد. در آخر هم گوشت موز را از پهنا به تکه های کوچک برش می زند و با چنگال آن را می خورد.

۷- هر جا ملکه باشد یک کیک بیسکوییتی شکلاتی هم هست

به گفته آشپز سابق خاندان سلطنتی، ملکه عادت دارد هر روز یک تکه کیک بیسکوییتی شکلاتی بخورد به همین دلیل هر زمان که مجبور به سفر باشد، این شیرینی هم همراهش خواهد بود.

۸- پرنس چارلز ناهار نمی خورد

پرنس چارلز فقط دو بار در روز غذا می خورد: صبحانه و شام که از وعده های اصلی غذای روز هستند. او هرگز ناهار نمی خورد به همین خاطر هر زمان که به سفر یا بازدیدی برود، کارکنانش هم ناهار نمی خورند.

۹- ملکه دوست دارد در ظرف های پلاستیکی میوه بخورد

همه غذاها در ظروف طلایی یا الماس نشان سرو نمی شوند. به گفته آشپز شخصی سابق ملکه، یک ظرف پلاستیکی زرد رنگ هست که ملکه در آن میوه می خورد.

۱۰- از ته مانده همه ی غذاها دوباره استفاده می شود

در کاخ باکینگهام هیچ غذایی هدر نمی رود. ملکه به کارکنان خود دستور داده ته مانده غذاهای دست نخورده را دور نریزند و دوباره از آن ها استفاده کنند.

۱۱- هری و ویلیام عاشق فست فود به خصوص غذاهای مک دونالد بودند

پرنس ویلیام و هری وقتی بچه بودند از طرفداران پر و پاقرص برگر و سیب زمینی سرخ کرده بودند و گاهی برای خوردن فست فود به خصوص مک دونالد بیرون می رفتند.

۱۲- پرنسس دایانا خیلی از گوشت قرمز خوشش نمی آمد

به گفته دارن مک گریدی، آشپز شخصی سابق پرنسس دایانا، او نه گوشت خوک می خورد نه گوشت گاو. پرنسس دایانا از خوردن این غذاها خودداری می کرد و تنها در موقعیت های خاص گوشت بره می خورد.

منبع: روزیاتو

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟