پنجمین حمله پهپادی یمن به میدان هوایی أبها در عربستان

  • انتشار: ۲۸ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 64353
قاصف k2

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات گسترده پهپادی دیگری علیه میدان هوایی بین‌المللی أبها در کمتر از یک هفته خبر داد.

به نقل از شبکه خبری المنار، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، یگان پهپادی یمن با پهپاد مدل قاصف کی ۲ عصر دوشنبه عملیات گسترده‌ای را علیه میدان هوایی بین‌المللی أبها انجام داد که اهداف تعیین شده به دقت مورد اصابت قرار گرفته و پروازها در این میدان هوایی‌ لغو شدند.

یحیی سریع پیش از این گفته بود: امروز اعلام می‌کنیم میدان هوایی‌های أبها، جیزان و نجران عربستان اکنون ناامن هستند و آنها به دلیل ادامه حملات و محاصره علیه یمنی‌ها مورد هدف دائم و مستمر قرار خواهند گرفت. ما بار دیگر از غیرنظامیان و شرکت‌ها می‌خواهیم کاملا از این سه میدان هوایی فاصله بگیرند.

به گزارش ایسنا، سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: پاسخ به حملات دشمن هرگز محدود به این میدان هوایی‌ها نخواهد بود بلکه عملیات ما شامل اهداف مهمی در دیگر مناطق خواهد شد که حاکمیت متجاوز ریاض انتظار آن را ندارد.

این پنجمین عملیات از این دست در طول یک هفته اخیر است، در یکی از این عملیات‌ها برج مراقبت میدان هوایی أبها با موشک‌های کروز مستقیما هدف قرار کرفت که موجب تخریب و تعطیلی آن شد.

یگان پهپادی یمن در طول چند روز گذشته عملیات‌های خود علیه اهدافی مهم در میدان هوایی‌های جیزان، نجران و أبها را افرایش داده است. همچنین این یگان پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط را هدف قرار داد و نیز در عملیات نهم رمضان ایستگاه‌های پمپاژ نفت در منطقه ریاض را هدف قرار داد.

در مقابل خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از ترکی المالکی، سخنگوی فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی مدعی شد، دو پهپاد حامل مواد منفجره که نیروهای انصارالله به سمت عربستان شلیک کرده بودند شب گذشته رهگیری و سرنگون شدند.

همچنین عبدالله السعدی، نماینده دائم دولت مستعفی یمن در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت ضمن تاکید بر لزوم اجرای عملیات استقرار مجدد نیروها و تقویت نظارت‌ها گفت، دولت (مستعفی) یمن از شورای امنیت می‌خواهد تمامی اقدامات لازم را در برابر حوثی‌ها و حامیان آنها در پیش بگیرد، اکنون زمان آن رسیده که شورای امنیت به مسؤولیت‌ها و قطعنامه‌های خود درباره درگیری‌ها در یمن عمل کرده و حوثی‌ها را به اجرای کامل این قطعنامه‌ها مجبور کند.