پنتاگون صدها نیروهای ویژه به افغانستان اعزام می کند

  • انتشار: ۳ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 23138

یک مقام رسمی وزارت دفاع آمریکا گفت که پنتاگون در نظر دارد صد ها نیروی ویژه این کشور را برای آموزش نیروهای افغان و تقویت کارایی های نظامی آنها درمقابله با طالبان به افغانستان اعزام کند.

این مقام رسمی پنتاگون روز سه شنبه یادآورشد که واشنگتن قصد دارد صد ها نفر از نیروهای ویژه خود را به منظور دادن آموزش های لازم به 17 هزار نیروی تازه نفس افغانستانی برای مقابله با طالبان، راهی افغانستان کند.

به گفته این مقام وزارت دفاع آمریکا، سران پنتاگون درنظر دارند این تصمیم را در نشست آینده ناتو که بزودی دربروکسل برگزار می شود، اعلام کنند.

بر اساس این گزارش،مقام آمریکایی گفت که نیروهای یادشده بطور مستقیم در درگیری های افغانستان شرکت نمی کنند اما مقام های پنتاگون معتقدند که تقویت بیشتر نیروهای افغانستانی از این طریق و بدون حضور مستقیم نیروهای آمریکایی در جبهه های درگیری قادر خواهد بود از عدم کارایی آن ها در مقابله با نیروهای طالبان جلوگیری کند.

پتریک داناهو فرمانده نظامی آمریکا گفته است که هدف اصلی از اعزام این نیروها افزایش دخالت آمریکا و یا نیروهای بین المللی در افغانستان نبوده بلکه این تلاش ها درنهایت به منظور ایجاد آشتی میان نیروهای طالبان با نیروهای دولتی افغانستان صورت می گیرند.

داناهو که طراحی عملیات فعلی ناتو در منطقه را بعهده دارد ادامه داد: آمریکا امیدوار است با این کمک ها نیروهای افغانستانی را در گفت و گوهایی که در آینده میان طالبان و دولت کابل انجام می شود در موضع برتری قرار دهد .