پدرام: اگر مداخله خارجی ها نباشد به کرسی ریاست جمهوری خواهم رسید

  • انتشار: ۱۵ حوت ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 54356

«عبداللطیف پدرام» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گوید؛ «اگر مداخله خارجیان نباشد و انتخابات به گونه قانونمند و شفاف برگذار شود به کرسی ریاست‌جمهوری خواهم رسید.

پدرام در مصاحبه با طلوع نیوز، تاکید کرد: بهتر است نخست گفتگوهای صلح با طالبان به نتیجه برسند و سپس انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شود، با این حال اگر انتخابات پیش از به نتیجه رسیدن مذاکرات صلح برگزار شود، احتمال به میان آمدن یک ادارۀ موقت وجود خواهد داشت.
وی می‌گوید که اگر مداخله خارجیان نباشد و انتخابات به گونه قانون مند و شفاف برگذار شود، وی به کرسی ریاست‌جمهوری خواهد رسید.
او همچنین می گوید که برای پایان دادن به جنگ باید به گفتگو های صلح اولویت داده شود.
پدرام می افزاید:«کوشش‌ها خیلی جدی است ادامه دارند، اگر صلح نشود انتخابات برگزار خواهد شد اما پیامدش همین جنگ خواهد بود و جنگ ادامه خواهد داشت جریان‌های مسلح طالبان هم در سنگرهای نبرد شان باقی خواهند ماند.»
پدرام ادامه داده گفت:« این بسته به جریان مذاکرات است که تحریک طالبان چه پیش‌شرط‌ هایی را مطرح می کنند، دو تا راه می تواند وجود داشته باشد یکی این که بگویند ما بیاییم با همین حکومت در تاریخ مشخص مثلا ماه سرطان وارد انتخابات می شویم پس از توافقات و به نتیجۀ که برسند، و یا می‌گویند ما با این حکومت و تحت رهبری این حکومت حاضر نیستیم در انتخابات مشارکت داشته باشیم یا با این کمیسیونی که در غیاب ما شما گزینش کرده اید حاضر نیستیم که به انتخابات برویم چون اعتماد نداریم به این کمیسیون‌ها و نهادهای که شما ایجاد کرده اید که در ان صورت بحث حکومت موقت و یک چیزی مانند حکومت موقت در صورت توافق قطعی خواهد بود. »