پاییز دوره خطرناکی برای گسترش ویروس کرونا است

  • انتشار: ۲ میزان ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 94965

آنتونی فائوچی کارشناس ارشد و برجسته بیماری های عفونی آمریکا در مصاحبه با شبکه سی ان ان هشدار داد که ایالات متحده در حال ورود به یک دوره خطرناک برای افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا همزمان با آغاز فصل پاییز است.

بر اساس این گزارش فائوچی در پاسخ به سئوالی درباره وضعیت بیماری کرونا در فصل پاییز گفت: همواره باید بین ترساندن مردم و دادن هشدارهای لازم به آنها تعادل برقرار کنیم تا آنها اقداماتی را که باید برای محافظت از خودشان و دیگران و کشور در برابر ویروس کرونا انجام دهند، درک کنند.

وی افزود: ما وارد یک دور خطرناک می شویم و همزمان با ورود به فصل خطرناک پاییز باید اقدامات متناسب با آن اتخاذ و اجرا شود.

فائوچی اظهار داشت: اگر به کشورمان نگاه کنید، برخی مناطق واقعا خوب عمل کرده اند. در برخی مناطق میزان ابتلا به ویروس کرونا با کاهش قابل توجهی روبرو شده است. از این مناطق می توانیم به عنوان الگو استفاده کنیم. چیزی که من را نگران می کند این است که اگر در برخی مناطق کشور تا پایان سپتامبر کنترلی روی میزان ابتلا به ویروس کرونا وجود نداشته باشد، با آغاز پاییز شرایط سخت تر و دشوارتر خواهد شد؛ آن هم زمانی که مردم وقت بیشتری را در محیط های سربسته می گذرانند. شرایط در سه ماه پایانی ۲۰۲۰ می تواند به مراتب بدتر شود.