پاکستان هند را به حمله اتمی تهدید کرد

  • انتشار: ۱۶ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 6999
هند و پاکستان

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از پیام آفتاب، وزیر دفاع پاکستان، هند را به برپایی جنگ نیابتی علیه کشورش از طریق تروریسم متهم کرد.
«خواجه آصف» روز دوشنبه به شبکه خبری «جئو» پاکستان گفت: تحریک تروریست‌ها به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، روشی است که هند در جنگ نیابتی علیه پاکستان به کار گرفته است.
آصف افزود: دلایل و اسنادی مبنی بر حمایت هند از طالبان و نیز جدایی‌طلبان بلوچستان وجود دارد که آنها را به مراجع بین المللی ارائه کرده ایم.
وزیر دفاع پاکستان در ادامه با اشاره به قدرت دفاعی بالای کشورش، به کارگیری سلاح هسته ای را یکی از “گزینه” های موجود اعلام کرد و گفت: سلاح اتمی برای نمایش نیست و البته یک سلاح بازدارنده است.
وی ادامه داد: باید دعا کنیم که نیازی به استفاده از این گزینه پیش نیاید، اما اگر برای بقای خود نیاز به استفاده از آن پیدا کنیم، این کار را انجام خواهیم داد.
گفتنی است، سفرهای اخیر وزیر دفاع پاکستان به عربستان سعودی و همکاری مخفی هسته ای میان اسلام آباد و ریاض، گمانه زنی هایی را در خصوص نوع و ابعاد این همکاری پدید آورده است، تا جایی که یک ماه پیش، قائم مقام وزیر امور خارجه پاکستان، احتمال فروش سلاح هسته ای از سوی اسلام آباد به عربستان را به شدت رد کرد و مدعی شد که کشورش “هرگز سلاح هسته ای در اختیار عربستان قرار نخواهد داد”.