پاکستان حمله های تروریستی در کابل و ننگرهار را محکوم کرد

  • انتشار: ۲۴ ثور ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 85765

دولت پاکستان حمله های تروریستی امروز کابل و ننگرهار را محکوم و با مردم این کشور از جمله بازماندگان این حمله ها ابراز همبستگی کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان با صدور بیانیه‌ای، حمله های تروریستی به درمانگاه (زایشگاه) شهر کابل و انفجار در مراسم تشییع جنازه در ننگرهار را غیرانسانی توصیف کرده و جان‌باختن انسان‌های بی‌دفاع در این حمله ها را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: این قبیل حمله های تروریستی در ماه مبارک رمضان و زمانی که افغانستان با پدیده همه‌گیر ویروس کووید-۱۹ درگیر می‌باشد، بسیار ناامید کننده است.

وزارت امور خارجه پاکستان ضمن اعلام همبستگی با مردم و دولت افغانستان به ویژه خانواده قربانیان حوادث امروز، تاکید کرد: پاکستان، تروریسم را به هر شکل و ظاهری محکوم کرده و متعهد به پشتیبانی از افغانستان باثبات و صلح‌آمیز است.

سه شنبه ۲۳ ثور، روز خونینی در افغانستان بود که با حملات مهاجمان به مسجد، بیمارستان، زایشگاه و آیین تشییع جنازه در مناطق مختلف صورت گرفت و حداقل بیش از ۶۰ شهید و زخمی برجای گذاشت.

ساعت ۱۰ پیش از ظهر سه شنبه ۲۳ ثور مهاجمان مسلح با سلاح‌های سبک و سنگین به یک بیمارستان و زایشگاه در منطقه ۱۳ در غرب شهر کابل حمله کردند.

مهاجمان با شلیک به زنان باردار و نوزادان در زایشگاه، شماری از آن‌ها را شهید و تعدادی را هم زخمی کردند.