پامپئو: زمان برای تنظیم دوباره روابط بین پاکستان و آمریکا فرا رسیده است

  • انتشار: ۱۴ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعیبین المللسیاست
  • شناسه مطلب: 46923
مایک پمپئو

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که پیش از سفرش به اسلام‌آباد برای دیدار با نخست وزیر جدید پاکستان گفته است که زمان برای تغییر دادن دوباره روابط بین دو کشور فرا رسیده است.

به گزارش فرانس پرس، سفر مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به جنوب آسیا چند روز پس از آن آغاز شده که واشنگتن اعلام کرد کمک نظامی 300 میلیون دالری به اسلام آباد بابت عدم موفقیت پاکستان در مبارزه با تروریست‌ها، متوقف می‌شود.

با این حال، پامپئو گفته که زمان برای تغییر دادن فرا رسیده است و ادامه داد:‌ توقف نخست من در پاکستان است. من می‌خواهم با عمران خان، نخست وزیر این کشور دیدار کنم. باید روابط بین دو کشور ریست (باز تنظیم) شود. چالش‌های بیشماری بین دو کشور وجود دارد که به طور حتم امیدواریم بتوانیم با کمک نخست وزیری جدید پاکستان آنها را از میان برداریم و بتوانیم با همکاری هم این مشکلات مشترک را حل و فصل کنیم.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین گفت که انتخاب عمران خان که قول داده به دنبال بهترین روابط با آمریکا باشد، می‌تواند مسیر نوینی را در این باره به وجود بیاورد.

پامپئو پس از پاکستان به همراه جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا به هندوستان می‌رود تا با همتایانشان در این کشور دیدار کرده و به بررسی پاره‌ای از مسائل تجاری و دفاعی بپردازند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟