پاسخ غنی به محقق

  • انتشار: ۲۰ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 26124

اشرف غنی رئیس جمهور در نشست خبری در کابل در واکنش به صحبت های روز گذشته محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی گفته است که اگر من جیغ می زدم تا به حال هر حرکت مدنی را توهین می کردم.

محمد اشرف غنی، رییس جمهور امروز (سه شنبه) در یک نشست خبری در حضور رسانه ها، اظهاراتی را به گونۀ واضح در مورد جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رییس جمهور، محمد محقق معاون دوم رییس اجرایی، صلاح‌الدین ربانی وزیر خارجه و عطا محمد نور والی بلخ بیان کرد.

اخیرا محمد محقق، معاون دوم رییس اجرایی گفته‌است که رییس جمهور افغانستان در جریان جلساتی که برگزار می‌شود جیغ می‌زند.

محمد اشرف غنی در همین رابطه با انتقاد شدید به خبرنگاران گفت که “امید است پس بیایند که کی جیغ می‌زند… شما قضاوت کنید کی دسپلین ندارد و آیا دسپلین دولتی این است که اعضای شورای امنیت ملی افغانستان به رسانه‌ها برایند؟”

او گفت “اگر من چیغ می‌زدم باید تا به حال هر حرکت مدنی را توهین می‌کردم و ضرورت بحث ما با پشتیبانی اعضای شورای ملی این است که یک کود اخلاقی وجود داشته باشد.”

هم‌چنان در مورد این‌که وزیر امور خارجه از استعفای رییس جمهور سخن به میان آورده، محمد اشرف غنی گفت در قانون اساسی به من صلاحیت داده شده وزیران را عزل کنم و هرباری که آدم پیشنهاد عملی نداشته باشد، این را به یک وضعیت شخصی بدل نکند.

آقای غنی در پاسخ به پرسشی در مورد چگونگی گفت‌گوهایش با عطا محمد نور والی بلخ گفت که استاد عطا سیاست‌مدار مطرح افغانستان است و امید است به حیث یک سیاست‌مدار مطرح، مسؤولانه رفتار کند.

در همین حال، با آن‌که جنرال عبدالرشید دوستم هنوز از اتهام اذیت جنسی احمد ایشچی برائت حاصل نکرده، طی سفری به کشور ترکیه رفته‌است.

محمد اشرف غنی در این رابطه نیز به خبرنگاران گفت که در بخش معاون اول مسئلۀ عدلی و قضایی است و ادعا بین دو شخص وجود دارد.

او گفت که آقای دوستم به اجازۀ دادستان کل افغانستان سفر کرده، چون قانون افغانستان واضح است و کسی که مورد شک قرار می‌گیرد اما مریضی اساسی داشته باشد ]می‌تواند برود[ و او به حکم دادستان کل سفر کرده‌است.

این در حالی‌ست که اخیرا معاون اول رییس جمهور در جریان سفرش به ترکیه، ایتلافی را نیز با عطا محمد نور و محمد محقق تشکیل داد.

نظرات(۱ دیدگاه)

  1. […] Source link […]

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: