پادشاه عربستان بطور ناگهانی فرانسه را ترک کرد

  • انتشار: ۱۲ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 7786

به گزارش خبرگزاری العالم به نقل از پایگاه خبری «پانورامای خاورمیانه»، فعال رسانه ای و سیاسی عربستان که به فاش کردن خبرهای پشت پرده خاندان آل سعود معروف است در تازه ترین مطلب در در حساب خود در توییتر  نوشت:  سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان، وارد منطقه «طنجه» در مراکش شد.

مجتهد افزود: شاهدان اعلام کردند پنج فروند هواپیمای بوینگ ۷۴۷  و چند هواپیمای هرکولس پادشاه عربستان و همراهانش را به طنجه منتقل کردند.

وی اضافه کرد: احتمال دارد  پادشاه برای معالجه مشکلات و بیماری خود  در ناحیه کمر و قلب،  در روزها یا هفته های آینده عازم آمریکا شود. سفر وی پس از فراهم شدن آمادگی ها و شرایط مساعد در آمریکا انجام خواهد شد.

مجتهد در مطالبی که پیش از این منتشر کرد تاکید کرده بود   پادشاه عربستان به طور ناگهانی مکان اقامت خود را در سواحل فرانسه به طرف طنجه مراکش ترک کرده است.

این فعال رسانه ای عربستانی افزوده است: سفر پادشاه عربستان سعودی به آمریکا پیش از این چند بار به علت نگرانی از شرایط سیاسی در آمریکا و بیماری آلزایمر پادشاه به تعویق افتاده است؛ زیرا این نگرانی وجود دارد که پادشاه با مسئولان و مقامات آمریکایی در شرایط نامناسب عقلی که با آن مواجه است دیدار کند و علت آن نیز این است که بیماری پادشاه پنهان کردنی نیست.

از این رو، با هماهنگی مقامات آمریکا ترتیبی اتخاذ شده است تا پادشاه به طور شتابزده و اعلام نشده به آمریکا سفر کند تا فقط با آن دست از مسئولان آمریکایی دیدار کند که از وضع وی اطلاع و اطمینان دارند و به این ترتیب از حضور در جلسات و نشست ها پرهیز کند.

سفر پادشاه عربستان برای تفریح و استراحت در سواحل منطقه «ریویرا» فرانسه جنجال ها و اعتراض های زیادی را برانگیخته بود.