وزیر خارجه ایران در مورد دخالت عربستان در حملات تروریستی تهران توضیح داد

  • انتشار: ۲۴ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 24405

محمد جواد ظریف، وزیر خارجۀ ایران، که در نشست اسلو در ناروی شرکت کرده است، در پاسخ به پرسشی توضیح داد که چرا ایران عربستان را مسئول حملات تروریستی تهران می داند.

وزیر امورخارجه ایران در اجلاس اسلو فروم، در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا ایران گفته عربستان پشت حملات تروریستی است؟ گفت: مسوولان عربستان صحبت هایی کردند و به طور علنی گفتند جنگ را به داخل ایران می بریم و این تهدید مستقیم است، همان روز که حمله کردند وزیر خارجه عربستان توییت کرد.

ظریف افزود: ما آگاه هستیم و اشراف امنیتی داشتیم که گروه هایی که در قسمت های شرقی ایران تحرکاتی می کنند و دو ماه پیش نیز 9 نفر در بلوچستان کشته شدند. از موقعیت خوب همسایگان استفاده و علیه ما اقدام می کنند.

وی تاکید کرد: سیاست خارجی ما واضح است، از 1986 مسوولان ما خواستند و گفتند دنبال امنیت منطقه ای هستند. ما امن ترین کشور در منطقه هستیم و مردم ما بیشترین مشارکت را در انتخابات داشتند.

وزیر امورخارجه گفت: ما می خواهیم همسایگان حتی عربستان و قطر امن باشند، ما احتیاج به امنیت داریم و همسایگانی می خواهیم که امنیت داشته باشند.

این در حالیست که چندی پیش گروه تروریستی داعش، با حمله به دو منطقه از تهران پایتخت ایران، بیش از 10 تن را کشت و حدود 30 غیر نظامی دیگر را زخمی کرد.