وزارت دفاع آمریکا بیش از ۱۱ میلیارد دالر برای مبارزه با داعش هزینه کرده است

  • انتشار: ۲۴ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 17991

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد حدود ۱۱ میلیارد دالر برای جنگ با داعش هزینه کرده است که با توجه به گفته مقامات در پنتاگون بیش از ۵ هزار تروریست داعشی کشته شده، یعنی برای کشتن هر تروریست داعشی ۲۲۰ هزار دالر هزینه شده است.

جدیدترین آمارهای منتشر شده از سوی وزارت دفاع آمریکا نشان می‌دهد این کشور تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶، رقمی معادل ۱۰ میلیارد و ۹۹ میلیون دالر برای جنگ با تروریست‌های داعش هزینه کرده است.

البته آمارهای ارائه شده شامل هزینه حملات هوایی، تجهیزات نظامی و ناوهای مستقر در خلیج فارس می‌شود و اگر هزینه روزانه نیروهای مستقر در عراق نیز درنظر گرفته شود به حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دالر خواهد رسید.

جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی تا ۲۷ ژانویه ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۳۶ هزار و ۶۷ بار برای انجام عملیات علیه مواضع گروه‌های تروریستی به پرواز درآمدند.

۱۷ هزار و ۷۳۴ حمله هوایی از هفته گذشته علیه تروریست‌ها انجام شده که سهم عراق ۱۰ هزار و ۹۴۸ حمله و سهم سوریه ۶ هزار و ۷۸۵ حمله بوده است.

پنتاگون مدعی است از دسامبر گذشته ۳۱ هزار و ۹۰۰ بار مواضع داعش را هدف حملات موشکی قرار داده و در جریان آن ۱۶۴ تانک، ۳۸۸ موتر زرهی و ۸ هزار و ۶۳۸ کمین‌گاه را معدوم کرده است.

یک منبع مطلع در ارتش آمریکا اوایل دسامبر در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت احتمالا از آغاز جنگ با داعش در سال ۲۰۱۴، بیش از ۵ هزار تروریست این گروه کشته شده‌اند.

با استناد به گزارش‌های پنتاگون می‌توان اینطور نتیجه‌گیری کرد که آمریکا برای کشتن هر تروریست داعشی ۲۲۰ هزار دلار هزینه کرده است.