وزارت داخله: بیش از 50 هزار نیروهای امنیتی و دفاعی کشور مراکز رای دهی را زیر پوشش امنیتی قرار خواهند داد

  • انتشار: ۲۱ میزان ۱۳۹۷
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 48641

به گزارش خبرگزاری اطلس، «نجیب دانش» سخنگوی وزارت امور داخله امروز (21 میزان) در یک نشست خبری در کابل از تامین امنیت روزهای انتخابات به مردم اطمینان داد.

آقای دانش گفت که براساس طرح امنیتی که پیش از این با کمیسیون انتخابات شریک شده و دومین مرحله آن نیر درآستانه ختم شدن است نیروهای امنیتی مراکز رای دهی را در روز انتخابات تحت پوشش شدید امنیتی قرار خواهند داد.

دانش افزود که حدود 50 هزار نیروهای، کشفی، امنیتی و دفاعی کشوراز 26 تا 28 میزان، مراکز رای دهی را در سه کمربند جداگانه زیر پوشش امنیتی قرار داده و با تهدیدات احتمالی مقابله خواهند کرد.

وی همچنان به مراکزی رای دهی که زیر تهدید مخالفین مسلح دولت قرار داشته یا به دلائل امنیتی کاملا مسدود بوده اند اشاره کرده گفت که در جریان یک هفته گذشته بیش از 30 عملیات برای بازگشایی و رفع تهدیدات از این مراکز راه اندازی شده است.

پیش از این کمیسیون انتخابات اعلام کرده بود که مراکز رای دهی در 25 ولسوالی از ولایت‌های مختلف کشور به دلیل مشکلات امنیتی کاملا مسدود است.

اما سخنگوی وزارت داخله خاطر نشان کرد که پس از راه اندازی ده‌ها عملیات در این پیوند که هفته گذشته به اجرا گذاشته شده است، ده‌ها مرکز رای دهی بازگشایی شده و تهدیدات امنیتی از برخی مراکز نیز رفع شده است.

علیرغم آنکه روندهای انتخاباتی در چندین مرحله با بن‌بست‌های جدی روبرو شد، کمیسیون انتخابات متعهد شده است تا انتخابات پارلمانی را در 28 میزان سال جاری برگزار کند.