واکنش عبدالله به جان باختن «فهیم دشتی» در حملات طالبان

  • انتشار: ۱۶ سنبله ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 120219

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی امروز سه شنبه (۱۶ سنبله) در پیامی جان باختن فهیم دشتی، سخنگوی جبهه مقاومت پنجشیر را تسلیت گفت.

وی در این پیام نوشته است: «متاسفانه شاهد هستیم که جنگ، هر روز فرزندان بیشتر این کشور را به خاک و خون می کشد، خانواده هارا به سوگ می نشاند ‌و وطن را از سرمایه های انسانی محروم می سازد. در درگیری هایی که در ولایت پنجشیر واقع گردید، حوادث دردناکی رخ داد و شماری از فرزندان رشید این دیار به خاک و خون افتادند که از آن جمله، دو روز قبل، خبر شهادت خواهرزاده ام فهیم دشتی و جنرال عبدالودود ذره، خواهر زاده قهرمان ملی کشور با یکی از همراهان شان، به دست مان رسید که به دلیل قطع ارتباطات مخابراتی، محل وقوع حادثه و نوعیت آن تثبیت نگردیده بود و در نهایت صبح امروز، وقوع این حادثه تثبیت گردید.»

عبدالله افزود: «فهیم دشتی یک انسان مومن، متعهد، ارزشگرا، مخلص و شیفته راه و آرمان قهرمان ملی بود. او طی سه دهه گذشته در راه روشنگری با تمام وجود همت گماشت و سنگر رسانه و نهادهای رسانه ای را برای رشد ارزش های مسلکی ژورنالیزم، نهادینه شدن آزادی بیان و گردش آزاد اطلاعات در جامعه بر هر کار دیگری ترجیح داد.»

وی اضافه کرد: «جنرال عبدالودود در پهلوی اینکه دوست خوب من بود، یک مبارز پاکباز و یک کدر ورزیده و مجرب کشور ما بود که در موقعیت های مختلف نظامی و امنیتی صادقانه به کشور و ملت خود خدمت نمود.»

عبدالله تاکید کرد: «تحمیل خواسته ها با توسل به زور، هیچگاه نتیجه مطلوب نداشته و باعث ادامه درد و رنج مردم می گردد.»

گفتنی است که روز گذشته خبر جان باختن فهیم دشتی، سخنگوی جبهه مقاومت پنجشیر توسط احمد مسعود، فرمانده مقاومت علیه طالبان تایید شد. فهیم دشتی که خواهرزاده عبدالله نیز می باشد، در حملات طالبان به ولایت پنجشیر جان باخت.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *